Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VENEZIA - MILAN

Fitore ndaj Venezias, Milan përkohësisht në krye

Foto: AC Milan

Fitore ndaj Venezias, Milan përkohësisht në krye


9 January, 2022 @14:20

Fitorja e tretë me radhë në ligë për Milanin ka ardhur në udhëtim te Venezia sot.

Skuadra kuqezi këtë takim e fitoi me rezultat 0-3 (Zlatan Ibrahimovic 2’, Theo Hernandez 48’, (P) 58’).

Të drejtuarit nga Stefano Pioli e dominuan gjithë takimin, e ndeshja u bë edhe më e lehtë për Milanin nga minuta e 58’, kur Venezia mbeti me 10 lojtarë në fushë dhe nga penalltia që çoi te kartoni i kuq, Milani shënoi për 0-3 (Theo Hernandez 59’), për t’i dhënë fund përfundimisht dilemës së fituesit në këtë përballje.

Me dy ndeshje më shumë të luajtura se Interi, Milani momentalisht prin në Serie A, e Venezia për momentin ndodhet në vendin e 16.

 


 
Të gjitha lajmet nga Serie A