Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINË

Flamurtari merr Viktor Kukën

Flamurtari merr Viktor Kukën


26 June, 2022 @19:56

Futbollisti i krahut të djathtë, që në stinorin e kaluar veshi fanellën e Vllaznimit dhe të Lirisë në Ligë të Parë Grupi A, Viktor Kuka, është bërë anëtar i ri i ekipit nga Prishtina - KF Flamurtari.

Kuka, që ka përvojë të madhe në Superligë, tash do të mbrojë ngjyrat kuqezi të prishtinasve, ndërsa në stinorin e kaluar është dalluar me pesë asistime përgjatë pjesës pranverore të stinorit te Liria.

Viktor Kuka

Ky është transferi i dytë që Flamurtari po e bën me ish-lojtarët e Lirisë nga stinori 2021/22, pasi që më parë ata morën edhe Roni Gashin, një tjetër ish-lojtar të Lirisë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë