Të gjitha lajmet

KOSOVA

Florent Muslija, armë shtesë për Kosovën

Florent Muslija, armë shtesë për Kosovën

6 August, 2019 @12:25

Lajm i mirë për përfaqësuesen e Kosovës!

Që nga dita e djeshme, i gatshëm për t’u ftuar në skuadër nga Challandes është edhe Florent Muslija, lojtar ky që tashmë është pajisur me pasaportë të Kosovës dhe ka të drejtë të luajë për Kosovën.

Muslija luan si mesfushor ofansiv për skuadrën e Hannoverit dhe vlera e tij sipas transfermarkt është 3 milionë euro, me ç‘rast lojtari në fjalë shihet si një vlerë e shtuar për përfaqësuesen e Kosovës.

Muslija kishte zhvilluar ndeshje për grupmoshat e Gjermanisë U20, e më pas karrierën seniore sa i përket shteteve zgjodhi ta vazhdonte me Kosovën.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga