Të gjitha lajmet

MËRGIM VOJVODA

Futbollisti i Kosovës, zyrtarizohet te ekipi i ri

TOPSPORTI/ A. P.

Futbollisti i Kosovës, zyrtarizohet te ekipi i ri

27 May, 2019 @16:22

Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, që përfundoi stinorin e gjashtë te Mouscroni belg, sot ka bërë edhe zyrtarisht ngritjen e parë në karrierë.

24 vjeçari tashmë është zyrtarizuar si anëtar i ri i ekipit të njohur belg Standard Liege, që ka përfunduar stinorin e rregullt në pozitë të tretë të elitës belge të futbollit.

Vojvoda

Vojvoda, sipas mediave belge, ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me ekipin e Standardit, ndërsa ka kryer sot testet mjekësore me ekipin e tij të ri.

Vojvoda është standard në mbrojtjen e reprezentacionit të Kosovës.

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj tregon emocionet dhe detajet e ardhjes te Kosova

Foto: FFK

28 May, 2019 @16:28

Florent Hadërgjonaj po e pret me padurim stërvitjen e parë me ekipin kombëtar. Ai është prej futbollistëve të parë që…

FUTBOLLISTI I RI I KOSOVËS

Zekaj: Pres kualifikimin

Foto: FFK

27 May, 2019 @14:43

I fundit që ka vendosur ta veshë fanellën e Kosovës është futbollisti i lindur në Suboticë, Arton Zekaj, aktualisht pjesë…

MESFUSHORI I LILLE

Arton Zekaj vesh fanellën e Kosovës

Fotot: FFK

27 May, 2019 @13:12

Futbollisti për të cilin Serbia krijoi pengesa që të veshë fanellën e Kosovës, Arton Zekaj, sot për herë të parë…

DUELET PËR EURO 2021

Nisin përgatitjet e Kosovës U21 për duelet e qershorit

Futbollistët e Kosovës U21, pas barazimit me Gjermaninë në "Adem Jashari"

24 May, 2019 @16:15

Përfaqësuesja e Kosovës U21 që drejtohet nga Rafet Prekazi, do t’i fillojë stërvitjet për ndeshjet kualifikuese për EURO 2021 ndaj…

SHQIP NË BOTË

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

23 May, 2019 @17:24

Një nga mesfushorët e përfaqësueses së Kosovës në futboll, Idriz Voca, ka arritur të futet në skuadrën e xhiros XXXV…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja