Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MESTALLA

Gennaro Gattuso në LaLiga

Gennaro Gattuso në LaLiga


9 June, 2022 @11:01

Ish futbollisti i Italisë dhe i Milanit, Gennaro Gattuso, që për një kohë drejtoi edhe ekipin e rossonerëve, është zyrtarizuar sot si trajner i ri i ekipit të njohur në LaLiga, Valencia.

Gattuso ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2024 me ekipin spanjoll, ndërsa pos Milanit ai ka drejtuar edhe Napolin duke fituar Kupën e Italisë më 2020.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A