Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Genoa e Behramit del nga zona e rrezikshme

Genoa e Behramit del nga zona e rrezikshme


9 January, 2021 @20:58

Skuadra e Valon Behramit, Genoa, ka shënuar fitore shumë të rëndësishme sot në përballje me Bolognan, duke fituar tri pikë të reja që e nxjerrin nga zona e rrezikshme.

Genoa fitoi me rezultat 2-0, ndërsa Behrami luajti si titullar dhe qëndroi për 46’ minuta në fushë.

Te skuadra e Bolognas në bankën rezervë ishte edhe portieri 18 vjeçar shqiptar, Marco Molla.

Për bolonjezët kjo ishte ndeshja e gjashtë rresht pa shënuar fitore.

COPPA ITALIA

Muriqi startues ndaj Parmas

21 January, 2021 @20:25

Ylli i përfaqësuses së Kosovës, Vedat Muriqi, do të jetë startues në ndeshjen kundër Parmas, në kuadër të Kupës së…

BIANCONERI

Andrea Pirlo i gëzuar me trofeun e parë si trajner

Foto: PA Images

21 January, 2021 @13:48

Andrea Pirlo festoi trofeun e tij të parë si trajner, duke mposhtur Napolin në Supercoppa Italia dhe kjo e ka…

LARGIM

Conti largohet nga Milan, i lirohet vendi Tomorit

Foto: AC Milan

21 January, 2021 @13:37

Skuadra e AC Milan ka deklaruar sot se ka larguar si huazim lojtarin, Andrea Conti. Conti ka firmosur kontratë deri…

REAGON FEDERATA

Cristiano Ronaldo nuk është golashënuesi më i mirë në histori!

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @13:24

Cristiano Ronaldo shënoi mbrëmë një gol në fitoren e Juventusit 2-0 kundër Napolit në Superkupën e Italisë. Goli i Ronaldos…

DANEZI

Eriksen i ofrohet Manchester Unitedit

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @12:45

Manchester Unitedit thuhet se i është ofruar mundësia e nënshkrimit me mesfushorin e Interit, Christian Eriksen. Djajtë e Kuq janë…

Të gjitha lajmet nga Serie A