Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - GJILANI

Gjilani fiton në kryeqytet, vazhdon ndjekjen

Gjilani fiton në kryeqytet, vazhdon ndjekjen

3 October, 2019 @16:25

Pa shumë probleme e ka kaluar duelin e tij në Prishtinë te Flamurtari skuadra e Gjilanit.

Me dy gola të Gerhard Prognit në formë në pjesën e parë (20’, 30’) dhe nga një personal nga Bedri Greca në minutën e 54’ dhe Fiton Hajdari në minutën e 87’, gjilanasit nuk lanë vend për pikëpytje, për ta vazhduar kështu luftën me skuadrat kryesuese të tabelës.

Sa i përket Flamurtarit, goli i nderit për ta u shënua nga Festim Krasniqi në minutën e 76’, duke bërë që ndeshja të mbyllet me rezultatin përfundimtar 1-4.

TABELA AKTUALE

Me Gjilanin që këtë sezon po kalon formë të mirë, Flamurtari në anën tjetër momentalisht ndodhet në zonën e rrezikshme.

DRITA - VUSHTRRIA

Super Drita, goleadë për kryesim!

3 October, 2019 @16:22

Momentumin e fituar pas triumfit në derbi, Drita e ka vazhduar edhe në përballjen e sotme ndaj Vushtrrisë. Gjilanasit sot…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Gjilani

3 October, 2019 @14:03

Janë caktuar formacionet e Flamurtarit dhe të Gjilanit. FLAMURTARI: Selimaj, Granchov, Ilijovski, Maxhuni, Fetahi, Islijami, Bruqi, Kelmendi, Maliqi, Boshnjaku, Tallovic. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Vushtrria

3 October, 2019 @13:55

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Vushtrrisë. DRITA: Tofiloski, Hasanaj, Gërbeshi, Berisha, Blaqkori, B.Shabani, Krasniqi, Haxhimusa, Vucaj, Xh.Shabani,…

FERIZAJ - BALLKANI

Ballkani i pandalshëm, fiton edhe në Ferizaj

2 October, 2019 @16:47

Pas fitores 0-1 ndaj Drenicës në Skenderaj, Ballkani i Ismet Munishit ka shënuar edhe një fitore të rëndësishme në udhëtim. …

DUKAGJINI - TREPÇA '89

Demiri për fitoren e parë të Dukagjinit

2 October, 2019 @16:40

Vjen fitorja e parë e Dukagjinit në elitën e futbollit kosovar sivjet! Skuadra nga Klina sot arriti ta mposhtë Trepçën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga