Të gjitha lajmet

GJILANI

Gjilani me përforcime nga Shqipëria

Gjilani me përforcime nga Shqipëria

7 January, 2019 @16:55

Vilson Lila dhe Klejdi Koçi janë dy përforcimet më të reja të skuadrës së Gjilanit.

Lila, 29 vjeçar, luan si qendëmbrojtës dhe te Gjilani vjen nga Kastrioti i Superligës së Shqipërisë, kurse 19 vjeçari Koçi është mesfushor qendror që vjen nga skuadrat zinxhirë të Tiranës.

TABELA E SUPERLIGËS

Gjatë këtij afati kalimtar, Gjilani ka ndërprerë bashkëpunimin me futbollistët Trevin Shonari Caesar, Jose Mauricio Marinho dhe Brundil Pepa, ka zgjatur kontratën e Edison Kqikut, si dhe përveç përforcimeve të sotme, ka zyrtarizuar edhe ardhjen e Shpend Asanit nga Vëllazërimi i Kërçovës.

JAVA 31

Orari i ndeshjeve në Superligë (XXXI)

7 May, 2019 @19:20

Është bërë i ditur orari i ndeshjeve të xhiros së XXXI të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE …

KEK - BALLKANI

Ballkani i sigurt, i mjafton pjesa e parë

5 May, 2019 @18:32

Ballkani pa shumë telashe ka shënuar fitore ndaj KEK-ut sot në Obiliq, për të arkëtuar tre pikë të reja për…

LLAPI - TREPÇA'89

Llapi lë pas Prishtinën, i afrohet kreut

5 May, 2019 @18:20

Vjen edhe fitorja e shtatë me radhë për Llapin në Superligë! Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot fitoi me…

GJILANI - FLAMURTARI

Kelmendi jetik për Flamurtarin

5 May, 2019 @18:12

Një fitore shumë e rëndësishme për Flamurtarin sot në Gjilan! Skuadra nga kryeqyteti e ka mposhtur me rezultat minimal 0-1…

FERIZAJI - LIRIA

Ferizaji fundos Lirinë përfundimisht, prizrenasit në Ligë të Parë

5 May, 2019 @18:02

Tashmë s’ka shpresa as teorike. Liria me disfatën e sotme nga Ferizaji si mysafir është anëtare e Ligës së Parë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga