Të gjitha lajmet

REAL MADRID - REAL SOCIEDAD

‘Heshtje’ e VAR-it, Reali jashtë zonës Champions

‘Heshtje’ e VAR-it, Reali jashtë zonës Champions

6 January, 2019 @20:22

Real Madrid
Real Sociedad
Real Madrid 0 : 2 Real Sociedad
Willian JOSE (P) 3', Ruben PARDO 83'

Santiago Bernabeu

Vazhdon forma jo e mirë e Realit në La Liga!

Skuadra kampione në fuqi e Evropës u mposht me rezultat 0-2 nga Sociedadi në takimin e luajtur sot, takim i cili u zhvillua me një intensitet tejet të lartë dhe me shumë raste për shënim.

Mysafirët kaluan në epërsi që në minutën e 3’, për t’ia ‘komplikuar’ ndeshjen madrilenëve shumë herët.

TABELA AKTUALE

Në vazhdim të ndeshjes, sulmet e parreshtura të madrilenëve nuk dhanë rezultat, derisa përveç përjashtimit të Lucas Vasquezit të Realit, moment kritik i ndeshjes ishte një penallti e mohuar për vendasit. I riu Vinicius Junior u rrëzua në zonën kundërshtare nga portieri mysafir, e gjyqtari kryesor nuk sinjalizoi për penallti, mirëpo ajo që ra në sy është fakti që reagim nuk shfaqi as VAR-i, edhe pse pas përsëritjeve u vërejt qartë kontakti i portierit me sulmuesin madrilen.

Një penallti tjetër u kërkua nga madrilenët edhe më herët, mirëpo penalltia e dytë, në rastin e Vinicius Junior, mund të thuhet që ishte shumë e dukshme.

Pak minuta më pas, ndeshja u mbyll totalisht nga goli i Ruben Pardos, i cili shënoi me kokë për rezultatin 0-2, rezultat ky që e lë Realin jashtë top katërshes momentalisht.

Sa i përket fituesit të këtij takimi, te ky ekip sonte startues ishte edhe Adnan Januzaj, i cili luajti përgjatë gjithë ndeshjes.

 

 JERMAIN DEFOE

Defoe bashkëlojtar i Grezdës

Foto: skysports

6 January, 2019 @18:19

Sulmuesi veteran anglez, Jermaine Defoe, është bërë bashkëlojtar me futbollistin e kombëtares shqiptare, Eros Grezda. Kjo pasi që Defoe…

CHRISTIAN KOUAME

Napoli kryen marrëveshjen

6 January, 2019 @16:21

Napoli ka arritur marrëveshje me ekipin e Genoas për të blerë sulmuesin Christian Kouame. Ekipi që drejtohet nga Carlo…

TRANSFER

I nënti përforcim për Vëllaznimin!

Foto: KF Vëllaznimi

6 January, 2019 @10:26

Vazhdojnë përforcimet e Vëllaznimit! Pas 4 zyrtarizimeve dje, sot gjakovarët kanë njoftuar për transferimin e futbollistit Jon Hamza. Hamza…

REAL MADRID

Konfirmohet lëndimi i Bale-it

5 January, 2019 @21:38

Sulmuesi i krahut të Real Madridit, Gareth Bale, është lënduar në përballjen e fundit të ekipit dhe në njoftimin zyrtar…

NË GJAKOVË

Vëllaznimi nuk ndalet, prezentoi katër përforcime sot

5 January, 2019 @19:41

Katër përforcime të zyrtarizuara nga Vëllaznimi sot. Ekipi gjakovar duket të ketë synim kthimin në Superligë patjetër, ndërsa numri…

FRANCEZI ME PËRVOJË

Besiktas siguron mbrojtësin e PSV-së

5 January, 2019 @19:33

Qendërmbrojtësi me përvojë, Nicolas Isimat-Mirin, është lojtar i ri i Besiktasit të Stambollit. Ekipi turk ka regjistruar lojtarin sot,…

KËRCËNIMI NGA FIFA

Trabzoni ia pagoi borxhin Milanit

Juraj Kucka duke kryer testet mjekësore në Trabzon (vera 2017)

5 January, 2019 @19:24

Ekipi turk Trabzonspor është detyruar t’ia paguajë borxhin Milanit, pasi që mori edhe kërcënimin e dytë nga FIFA. Trabzonsporit…

REAL BETIS - REAL MADRID

Jetike nga zëvendësuesi, për kthim në zonën Champions

Foto: realmadrid/fb

13 January, 2019 @23:04

Real Madrid edhe pse vështirë, i është kthyer fitores. Fitorja e parë e vitit 2019, ndërsa e para pas…

BARCELONA - EIBAR

Historia e La Ligas, Messi

13 January, 2019 @22:48

Lionel Messi ka shënuar golin e 400-të të tij në La Liga, ndërsa Barcelona me golin e tij dhe dy…

ATHLETIC BILBAO - SEVILLA

Bilbao falë Williamsit, ngritet

Fotot: Athletic Bilbao Official

13 January, 2019 @18:45

Sulmuesi i Athletic Bilbaos, Inaki Williams, ka shënuar dy herë sot për t’ia dhënë ekipit të tij fitoren e katërt…

ATLETICO MADRID - LEVANTE

I afrohen liderit në 2 pikë

Fotot: AtleticoMadrid Official

13 January, 2019 @15:42

Një penallti ka mjaftuar për të sjellë fitoren e dhjetë të stinorit për Atletico Madridin e Diego Simeones, ndërsa sulmuesi…

MUNIR EL HADDADI

Bëhet i Sevillës

Foto: Sevilla Official

12 January, 2019 @16:32

Sulmuesi 23 vjeçar i Barcelonës, Munir El Haddadi, edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Sevillës. Sevilla ka bërë…

Të gjitha lajmet nga La Liga