Të gjitha lajmet

NË GJAKOVË

Vëllaznimi nuk ndalet, prezentoi katër përforcime sot

Vëllaznimi nuk ndalet, prezentoi katër përforcime sot

5 January, 2019 @19:41

Katër përforcime të zyrtarizuara nga Vëllaznimi sot.

Ekipi gjakovar duket të ketë synim kthimin në Superligë patjetër, ndërsa numri i futbollistëve që po vinë në ekipin kuqezi po bëhet gjithnjë e më i madh.

Vëllaznimi sot zyrtarizoi Almedin Muratin (sulmues) dhe Bergin Maliqin (mesfushor krahu) nga Besa e Pejës. Dyshja, para se të luajnë te Besa kanë qenë pjesë e ekipeve të Superligës (Drita) më parë dhe kanë përvojë mjaft për të çuar ekipin drejt elitës së futbollit kosovar.

TABELA AKTUALE

Sot gjithashtu, por disa orë më heret Vëllaznimi zyrtarizoi edhe Vetim Krasniqin (sulmues) dhe Samir Sahitin (mbrojtës i djathtë).

Para këtyre, Besmir Fetahu (mesfushor), Labinot Jetullahu (sulmues), Agron Beqiri (qendërmbrojtës) dhe Astrit Berisha (sulmues) kanë qenë përforcimet e ekipit të bëra para Vitit të Ri.

TREPÇA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi fiton në Mitrovicë

4 May, 2019 @19:04

Skuadra e Vëllaznimit ka shënuar fitore në Mitrovicë sot, duke e mposhtur Trepçën në Adem Jashari me rezultat 2-4. …

BESA - ONIX

Sheqerolli kthen Besën në pozitë Superlige

4 May, 2019 @18:59

Futbollisti i Besës Donart Sheqerolli ka shënuar gol në fillim të takimit, që ka mjaftuar për ekipin pejan të kthehet…

SUKSES I REFERIT ANËSOR

Gjyqtari i Superligës në evropianin U17

Foto: FFK

2 May, 2019 @22:49

Gjyqtari i Superligës së Kosovës, Fatlum Berisha, ka kryer me sukses testet fizike në prag të Kampionatit Evropian U17 dhe…

1/2: KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi fiton ndeshjen, Trepça ‘89 arrin finalen

1 May, 2019 @17:18

Pas fitores 0-4 në ndeshjen e parë në Gjakovë, skuadra e Trepçës ‘89 u mposht sot me rezultat 0-1 në…

KUPA E KOSOVËS

Finalistët e Kupës së Kosovës, caktohen sot

1 May, 2019 @11:06

Sot me fillim nga ora 15:30, do të caktohen dy finalistët e Kupës së Kosovës në futboll. Trepça ‘89 e…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë