Të gjitha lajmet

FA CUP

5/5 për Solskjaer, United kalon Readingun

5/5 për Solskjaer, United kalon Readingun

5 January, 2019 @15:32

5 fitore në 5 ndeshje për norvegjezin Solskjaer në krye të Manchester United.

Sot skuadra e ‘Djajve të Kuq’ shënoi fitore 2-0 ndaj Readingut në ‘Old Trafford’, për ta arritur kështu 1/16 e finales së FA Cup.

Golat për Unitedin u shënuan nga Juan Mata (P) dhe Romelu Lukaku, kurse goli mysafirëve iu mohua në disa raste nga portieri Sergio Romero, i cili zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë.

Përveç Unitedit, në 1/16 e finales deri më tash janë kualifikuar edhe Tottenham, Burnley, West Ham, WBA dhe Brighton, kurse të gjitha skuadrat që kualifikohen për në fazën e ardhshme do të kuptohen pas zhvillimit të ndeshjeve të tjera të rrethit të tretë të garës në fjalë.

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë. Sot, ekipi…

TRAJNERI KROAT

Bilic zyrtarizohet te ekipi anglez

13 June, 2019 @14:30

Skuadra që nuk arriti të sigurojë Premier Ligën në momentin e fundit të stinorit duke u eliminuar nga Aston Villa…

E BLEJNË

Aston Villa nis me përforcime

10 June, 2019 @15:35

Pas rikthimit në Premier Ligë, ekipi i Aston Villës ka nisur të bëj përforcimet e para për sezonin e ri.…

REAL MADRID

E zyrtarizojnë Hazardin

7 June, 2019 @22:11

Para pak çastesh, Real Madrid ka zyrtarizuar përforcimin e shumëpërfolur. Eden Hazard është lojtar i ri i Real Madridit,…

Të gjitha lajmet nga Premier League