Të gjitha lajmet

VILLAREAL - REAL MADRID

11 operime s’e ndalën për ta ndalë Realin

Foto: LaLiga/fb

11 operime s’e ndalën për ta ndalë Realin

4 January, 2019 @7:43

Paraqitje e mrekullueshme e Santi Cazorlas mbrëmë, derisa 34 vjeçari tregoi se klasi është i përhershëm.

Cazorla, që kaloi dy vite të vështira të jetës duke u operuar 11 herë për të rehabilituar tërërisht lëndimin e pësuar në thembrën e Akilit - iu kthye mbrëmë ballinave me Villarrealin dhe e pa veten në të gjitha mediat sportive.

Përkundër se regjistroi dhjetë paraqitje si startues këtë stinor, ai pikërisht ndaj Real Madridit shkëlqeu, ku shënoi për epërsinë 1-0 të nëndetëses dhe barazimin 2-2 në fund, për t’ia marrë një pikë të vlefshme kampionëve të posashpallur të Botës.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër, Villarreal me pikën e fituar ka dalë nga zona e rrezikshme e La Ligas, duke pasur pikë të njëjta me Athletic Bilbaon, që gjithashtu po përjeton ditë të rënda.

Real Madridi në anën tjetër me këtë barazim mbetet 7 pikë larg Barcelonës kryesuese në tabelë.

REAL MADRID

E zyrtarizojnë Hazardin

7 June, 2019 @22:11

Para pak çastesh, Real Madrid ka zyrtarizuar përforcimin e shumëpërfolur. Eden Hazard është lojtar i ri i Real Madridit,…

TRAJNERI I RI I SKUADRËS

Espanyol me trajner të ri

Foto: mundo deportivo

6 June, 2019 @14:47

Skuadra katalonase, Espanyol, pas ndarjes me trajnerin Rubi, ka zyrtarizuar shefin e ri të shtabit teknik të skuadrës. Ai…

RUBI

Tekniku katalonas merr drejtimin e Betisit

Kështu e prezantoi Betis trajnerin e ri të ekipit

6 June, 2019 @14:34

Posa u arrit marrëveshja për shkëputje të kontratës me ekipin e tij të deritashëm, Espanyol, trajneri katalonas, Rubi, është zyrtarizuar…

SA KUSHTON?

Rize ia vë çmimin Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ A. P.

3 June, 2019 @18:40

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po kërkohet nga dy ekipet e mëdha turke dhe dy nga…

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Dy ekipe të Champions, kërkojnë Hysajn

1 June, 2019 @16:38

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj, ka shprehur dëshirën të largohet nga ekipi i tij aktual.…

Të gjitha lajmet nga La Liga