Të gjitha lajmet

CITY - LIVERPOOL

Kampioni njofton liderin me humbje

Kampioni njofton liderin me humbje

3 January, 2019 @22:59

Manchester City
Liverpool
Manchester City 2 : 1 Liverpool
S.Aguero 40', L.Sane 72' R.Firmino 64'

Etihad Stadium

Në një nga ndeshjet më vendimtare të sezonit në Premier League, City ka arritur ta mposhtë me rezultat 2-1 Liverpoolin, për ta bërë edhe më të ‘nxehtë’ garën për titull.

Ndeshja në fjalë ishte mjaft atraktive dhe dhuroi shumë emocione për futbolldashësit, e në fund fitores iu gëzua kampioni në fuqi i Anglisë.

Epërsinë Cityt ia dha i zakonshmi Sergio Aguero, për të cilin ky ishte goli i shtatë personal në takimet ndaj Liverpoolit në ‘Etihad Stadium’. Për 1-1 shënoi Firmino i mysafirëve pas një shërbimi fenomenal nga Robertson i krahut të majtë, ndërsa fitoren vendasve ia dha gjermani Leroy Sane, i cili shënoi me ndihmën e shtyllës.

TABELA AKTUALE

Te Liverpooli në pjesën e dytë u inkuadrua edhe Xherdan Shaqiri, i cili nuk arriti ta shpëtojë nga humbja skuadrën e tij.

Kjo ishte humbja e parë e Liverpoolit në këtë sezon të Premier Leagues, humbje e cila bën që diferenca mes liderit, Liverpoolit, dhe Cityt, të jetë tashmë 4 pikë dhe gara për titull të ngushtohet edhe më shumë.

MANCHESTER CITY - LIVERPOOL

City vs. Liverpool, formacionet zyrtare

Foto: Sky Sports

3 January, 2019 @19:55

Rreth 1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Manchester Cityt dhe Liverpoolit, të cilat mes vete përballen në…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

SULMUESI KOLUMBIAN

Muriel zyrtarizohet te ekipi i ri

3 January, 2019 @16:47

Sulmuesi kolumbian, Luis Muriel, sot është bërë edhe zyrtarisht lojtar i Fiorentinës. Muriel është huazuar nga Sevilla te Fiorentina…

LUCAS PAQUETA

Debutim në derbi për rossonerin e ri, Paqueta

3 January, 2019 @16:34

Tashmë edhe zyrtarisht, Lucas Paqueta, është lojtar i Milanit. Rossonerët sot deponuan kontratën e lojtarit në Serie A dhe tashmë…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

NEWCASTLE UNITED - MANCHESTER UNITED

Perfeksioni i Solskjaerit vazhdon

Foto: premierleague.com

2 January, 2019 @23:14

Nuk kishte gol për 63 minuta lojë në përballje, derisa Ole Gunnar Soskjaer vendosi të fus në lojë Romelu Lukakun…

RIKTHEHET

Pas 11 vitesh, rikthehet

2 January, 2019 @20:27

Sulmuesi i dikurshëm i reprezentacionit të Turqisë, Burak Yilmaz, i është rikthyer Besiktasit pas 11 vitesh, bën të ditur NTV…

LIVERPOOL - CHELSEA

Mane-Salah për lidership

Foto: premierleague.com

14 April, 2019 @19:22

Dy gola të shpejt në fillim të pjesës së dytë (Sadio Mane me kokë dhe maestrale nga Mohamed Salah) kanë…

CRYSTAL PALACE - MANCHESTER CITY

Fiton në “Selhurst Park”, pret ‘favor’ nga Chelsea

Foto: Opta

14 April, 2019 @17:13

Vazhdon lufta tejet e fortë për titullin e kampionit në Premier League! Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar fitore 1-3…

CORRIERE DELLO SPORT

Vera 2019 mund ta çojë në Milano

12 April, 2019 @15:44

Mesfsushori 26 vjeçar i Arsenalit, Granit Xhaka, mund të përfundojë në Serie A këtë verë. Sipas Coriere dello Sportit,…

CHELSEA - WEST HAM

Hazard superior, Chelsea i treti

Foto: premierleague.com

8 April, 2019 @23:36

Thjesht dhe i vetëm, me brilancën e një dhjetësheje klasike, mesfushori belg i Chelseat, Eden Hazard ka fituar ndeshjen për…

SWANSEA - MIDDLESBROUGH

Celina me dy asistime në fitore

Fotot: SwanseaCity.com

6 April, 2019 @18:03

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në duelin e sotëm të ekipit të tij Swansea, që mposhti…

Të gjitha lajmet nga Premier League