Të gjitha lajmet

RIKTHEHET

Pas 11 vitesh, rikthehet

Pas 11 vitesh, rikthehet

2 January, 2019 @20:27

Sulmuesi i dikurshëm i reprezentacionit të Turqisë, Burak Yilmaz, i është rikthyer Besiktasit pas 11 vitesh, bën të ditur NTV para pak çastesh.

Yilmaz tash 33 vjeç pas shënimit të 28 golave për 1.5 stinorë te Trabzonspori ka arritur marrëveshje që të jetë përsëri lojtar i Besiktasit.

Burak Yilmaz i lindur në Antalya është njëri ndër lojtarët e paktë të Turqisë që ka arritur që përgjatë karrierës së tij të jetë e katërshes së madhe turke: Galatasaray, Fenerbahçe , Besiktas dhe Trabzonspor.

Trabzonspor do të merr 1 milionë euro dëmshpërblim nga Besiktasi për transferin e sulmuesit me përvojë.

Ndërsa vetë lojtari do të fitojë 2.5 milionë euro në vit nga ekipi bardhezi i Stambollit.

NDAHET ME EKIPIN

Sulmuesi kuqezi përfundon aventurën te ekipi i tij

18 June, 2019 @21:28

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, përmes një postimi në llogarinë e tij në Instagram, ka bërë të ditur se është ndarë…

MEDIA TALK

Vedatin s’e japim për këto oferta

TOPSPORTI/ A. P.

18 June, 2019 @10:49

E fundit nga mediat turke është fjala e kryetarit të ekipit të Rizesporit, Hasan Kartal. Sipas të përditshmes Hurriyet,…

E FUNDIT

Arrestohet Platini

REUTERS/Arkiv

18 June, 2019 @10:27

Ish kreu i UEFAs, Michel Platini, është arrestuar sot. Ai do të mirret në pyetje për dyshime në mbarëvajtjen…

JOAO FELIX

Ylli i Benficës si rekord-transfer në Madrid?!

17 June, 2019 @17:18

Pritet të thyhet rekordi i klubit për transfere, vetëm e vetëm që në gjirin e ekipit të shtohet ylli i…

ALEN JASHAROSKI

Ish lojtari i Prishtinës, nënshkruan me ekipin maqedon

17 June, 2019 @12:36

Sulmuesi që nuk u tregua te Prishtina në sezonin e kaluar, Alen Jasharoski, është zyrtarizuar sot te ekipi i tij…

Të gjitha lajmet nga International