Të gjitha lajmet

STAMFORD BRIDGE

Chelsea zyrtarizon Pulisicin

Chelsea zyrtarizon Pulisicin

2 January, 2019 @18:10

Futbollisti amerikan, Christian Pulisic, është tash lojtar i ri i Chelseat.

Mirëpo, amerikani do të vazhdojë të jetë pjesë e Borussia Dortmundit, ku e ka kaluar karrierën deri tash, por në formë huazimi nga të kaltërit e Londrës.

Pulisic 20 vjeçar ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Chelsean dhe është bërë lojtari i tretë amerikan që do të jetë pjesë e skuadrës nga Stamford Bridge.

Reprezentuesi i SHBA-ve Pulisic është votuar si futbollisti më i mirë i SHBA-së në vitin 2017, ndërsa me këtë moshë ka arritur të ketë 23 paraqitje për shtetin e tij, duke shënuar edhe nëntë gola.

Ai gjithashtu ka edhe pasaportë kroate. Chelsea i pagoi 63 milionë euro Borussia Dortmundit për kartonin e Pulisicit.

E FUNDIT

Steve Bruce merr drejtimin e Newcastle United

17 July, 2019 @10:41

Trajneri i njohur britanik, Steve Bruce, ka marrë drejtimin e Newcastle United edhe zyrtarisht sot, ka bërë të ditur BBC…

HARRY MAGUIRE

Transferi i madh, United gati

Foto: premierleague.com

15 July, 2019 @11:57

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Anglisë dhe i Leicester Cityt, Harry Maguire, është para kryerjes së testeve mjekësore për tu bërë…

XHERDAN SHAQIRI

Klopp raporton për Shaqirin

Foto: liverpoolfc.com

9 July, 2019 @11:29

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri është ende i lënduar. Futbollisti ofanziv i Zvicrës që…

PORTIERI I KOSOVËS

Arijanet Muriç zyrtarisht te Nottingham Forest

Foto via NFFC Official

9 July, 2019 @11:10

Ish kampionia e Anglisë dhe e Evropës, Nottingham Forest, ka zyrtarizuar portierin e ri të skuadrës së tyre. Arijanet…

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit…

Të gjitha lajmet nga Premier League