Të gjitha lajmet

NDIKIMI

“Dancing Pogba” nën Solskjaerin

Foto: premierleague.com

“Dancing Pogba” nën Solskjaerin

30 December, 2018 @19:45

Çfarë ndikimi në lojë dhe çfarë performancash.

Askujt nuk i besohet nëse shihen statistikat e Paul Pogbës në kohën e Jose Mourinhos, me atë të Ole Gunnar Solskjaerit, këtë stinor.

Ndeshja e parë e Solskjaerit, Cardiff-United 1-5, Paul Pogba regjistron dy asistime.

Ndeshja e dytë e Solskjaerit, United-H’field, 3-1, Pogba regjistron dygolësh.

Ndeshja e tretë e Solskjaerit, United-B’mouth, 4-1, Pogba regjistron dygolësh.

Involvim direkt në çdo ndeshje në dy gola mesatarisht, që çon rezultatin në 50% të golave të Unitedit nën Solskjaerin ndikimi direkt vjen nga kampioni botëror, francezi Pogba.

E FUNDIT

Steve Bruce merr drejtimin e Newcastle United

17 July, 2019 @10:41

Trajneri i njohur britanik, Steve Bruce, ka marrë drejtimin e Newcastle United edhe zyrtarisht sot, ka bërë të ditur BBC…

HARRY MAGUIRE

Transferi i madh, United gati

Foto: premierleague.com

15 July, 2019 @11:57

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Anglisë dhe i Leicester Cityt, Harry Maguire, është para kryerjes së testeve mjekësore për tu bërë…

XHERDAN SHAQIRI

Klopp raporton për Shaqirin

Foto: liverpoolfc.com

9 July, 2019 @11:29

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri është ende i lënduar. Futbollisti ofanziv i Zvicrës që…

PORTIERI I KOSOVËS

Arijanet Muriç zyrtarisht te Nottingham Forest

Foto via NFFC Official

9 July, 2019 @11:10

Ish kampionia e Anglisë dhe e Evropës, Nottingham Forest, ka zyrtarizuar portierin e ri të skuadrës së tyre. Arijanet…

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit…

Të gjitha lajmet nga Premier League