Të gjitha lajmet

EMPOLI - INTER

Balde sjell fitoren e radhës

Foto: fcinter/fb

Balde sjell fitoren e radhës

29 December, 2018 @16:57

Inter ka shënuar fitoren e dytë me radhë pas asaj ndaj Napolit në xhiron e shkuar.

Neroazzurrët kanë mposhtur Empolin sot, për të cilët në fushë ka qenë Frederic Veseli përgjatë 90 minutave, me golin e vetëm të shënuar nga Keita Balde, pas asistimit të kroatit Sime Vrsaljko.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Inter mbledh 39 pikë nga 19 ndeshje të zhvilluara, derisa Empoli duhet të këndellet mirë e mirë përgjatë pushimit dimëror, pasi që me sot, ka regjistruar humbjen e katërt me radhë dhe është pranë zonës së rënies.

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

ANDREA STRAMACCIONI

Ish trajneri i Interit, gjen ekip larg vendit

13 June, 2019 @11:53

Andrea Stramaccioni që konsiderohej njëri ndër trajnerët më premtues të futbollit italian, pasi që kishte fituar Ligën e të Rinjve…

DREJTORI SPORTIV

Igli Tare refuzon Milanin

9 June, 2019 @20:38

Rossonerët nuk do të kenë Iglin Taren drejtor sportiv. Njoftimi i fundit nga mediat italiane bën të ditur se vlonjati…

CALCIO MERCATO

Giampaolo drejton rossonerët?!

6 June, 2019 @16:37

Trajneri i deritashëm i Sampdorias, Marco Giampaolo, thuhet të ketë arritur marrëveshje me Milanin. CalcioMercato ka bërë të ditur…

SIMONE INZAGHI

Dy vjet shtesë

6 June, 2019 @15:14

Skuadra e Lazios ka bërë të ditur zyrtarisht se ka arritur marrëveshje për vazhdim të kontratës me trajnerin aktual të…

Të gjitha lajmet nga Serie A