Të gjitha lajmet

OLD FIRM DERBY

Gerrard fiton derbin dhe arrin Celticun

Foto: rangersfc/fb

Gerrard fiton derbin dhe arrin Celticun

29 December, 2018 @16:06

Derbi i madh skocez ndërmjet Rangers dhe Celtic ka përfunduar me fitore të ekipit të Steven Gerrardit, që ia ka shkaktuar humbjen e parë në derbi Brendan Rodgersit, që ka drejtuar Celticun në 13 ndeshje të Old Firm Derby.

Vendasit dominuan në Ibrox për të fituar kampionin e Skocisë për herë të parë që prej prillit të vitit 2016.

Ryan Jack shënoi golin vendimtar të ndeshjes, ndërsa Eros Grezda që është anëtar i Rangersit nuk ka qenë në ekip sot.

Celtic pati një gol të anuluar në ndeshje, për shkak të ofsajdit, kur shënoi Callum McGregor, por në përgjithësi në të shumtën e kohës përgjatë ndeshjes ka qenë në fushë të vetë, duke u mbrojtur nga Rangersi tepër aktiv sot.

Pas kësaj ndeshjeje tashmë në krye të tabelës janë barazuar me pikë Celtic dhe Rangers, duke pasur të dy skuadrat nga 42 sosh, por Celtic ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

GRUPI B: KOLUMBIA - ARGJENTINA 2-0

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

Foto: EFE

16 June, 2019 @8:28

Argjentina si zakonisht dhe pritshëm, e nisi me humbje Copa America 2019. Gauchosët u mposhtën në 20 minutat e fundit…

TRANSFER

I katërti shqiptar te Baseli

Foto: FC Basel

15 June, 2019 @11:42

Kemal Ademi që nga sot është zyrtarisht lojtar i Baselit! Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, që momentalisht ka nënshtetësi gjermane…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë. Sot, ekipi…

Të gjitha lajmet nga International