Të gjitha lajmet

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut II)

Foto: KFLlapi/fb

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut II)


27 December, 2018 @20:06

Cilët lojtarë treguan formën më të mirë në 17 xhirot përkatëse? Cilët u dalluan më së shumti?

Për t’i vënë “kapak” këtyre pyetjeve, si redaksi jemi munduar ta bëjmë përzgjedhjen tonë të 11 lojtarëve me rendimentin më të mirë në kampionat, përgjatë stinorit vjeshtor që posa e lamë pas.

Formacioni do të përmbajë skemën 4-2-3-1, ndërsa në vazhdim, ditë pas dite do t’i publikojmë dhe do të mundohemi t’i arsyetojmë përzgjedhjet tona.

Mesfushori më i mirë i krahut (II): Festim Alidema

Njëri ndër golashënuesit më të mirë të pjesës vjeshtore të stinorit. Ndoshta edhe zbulimi i vitit. Arsyetoi plotësisht besimin kur Llapi e kishte siguruar atë nga Vllaznia e Pozharanit.

Përtej golave, Festim Alidema ai shpërtheu edhe në dimensione tjera. Shënoi me dy këmbë, tregoi se mund të zhbllokojë rezultatin në çdo moment dhe nuk njeh distancë për të shënuar.

Gjithashtu, ai ishte njëri ndër më të goditurit në fushë, duke bërë që gjyqtarët të vërshëllenin jo pak faulime në favor të tij. Me gjakftohtësi iu çasë shumë ndeshjeve.

Lëvizjet e tija në fushë rezultuan efikase për llapjanët, ku nuk u ndal së prodhuari aksione për gola.

Me pak fjalë, një rrezik permanent për skuadrat kundërshtare dhe një garanci e madhe që do të jetë lojtari vijues që do të kapërcejë kufirin e futbollit kosovar, për tu testuar në ndonjë kampionat ndërkombëtar.


TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori më i mirë i krahut I)

27/12/18 @ 10:27

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qendror I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qendror I)

25/12/18 @ 16:00

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qëndror II)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mesfushori qëndror II)

26/12/18 @ 11:09

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi II)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi II)

25/12/18 @ 23:45

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

24/12/18 @ 09:10

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

23/12/18 @ 21:52

KUKËSI - KASTRIOTI

Kukësi shfrytëzon gjithçka, afër kreut

FSHF Kategoria Superiore

Kukësi shfrytëzon gjithçka, afër kreut

23/12/18 @ 15:29

ST JOHNSTONE - GLASGOW RANGERS

Rangers i Grezdës fiton me përmbysje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rangers i Grezdës fiton me përmbysje

23/12/18 @ 15:13

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

23/12/18 @ 14:26

JUVENTUS - ROMA

Lideri i pandalshëm, mban distancën

Serie A

Lideri i pandalshëm, mban distancën

22/12/18 @ 22:29

NGA SUPERLIGA E KOSOVËS NË CHALLENGE TË ZVICRËS

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

01/02/21 @ 14:36

TRANSFER

Gjilani hat-trick me përforcime

FFK Superliga/Transfere

Gjilani hat-trick me përforcime

31/01/21 @ 20:09

PODUJEVË

Llapi paralajmëron miqësoren e radhës

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Llapi paralajmëron miqësoren e radhës

31/01/21 @ 17:40

GJILANI

Gjilani përforcon shtabin teknik

FFK Superliga

Gjilani përforcon shtabin teknik

31/01/21 @ 15:59

MIQËSORE

Drita mposhtet me rezultat të thellë nga Vorskla

FFK Superliga

Drita mposhtet me rezultat të thellë nga Vorskla

31/01/21 @ 15:49

MIQËSORE

Prishtina me fitore bindëse ndaj polakëve të Korona Kielce

FFK Superliga

Prishtina me fitore bindëse ndaj polakëve të Korona Kielce

31/01/21 @ 15:32

MIQËSORE

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

FFK Superliga/International

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

31/01/21 @ 12:25

FAZA PËRGATITORE

Prishtina nesër përballë miqësores së fundit në Antalya

FFK Superliga

Prishtina nesër përballë miqësores së fundit në Antalya

30/01/21 @ 22:52

TRANSFER

Ballkani godet me dy transfere të reja

FFK Superliga

Ballkani godet me dy transfere të reja

30/01/21 @ 22:18

LLAPI

Rikthehet Januzi

FFK Superliga

Rikthehet Januzi

30/01/21 @ 20:54


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga