Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)


Shkruan: Shpend Thaçi

23 December, 2018 @14:26

Cilët lojtarë treguan formën më të mirë në 17 xhirot përkatëse? Cilët u dalluan më së shumti?

Për t’i vënë “kapak” këtyre pyetjeve, si redaksi jemi munduar ta bëjmë përzgjedhjen tonë të 11 lojtarëve me rendimentin më të mirë në kampionat, përgjatë stinorit vjeshtor që posa e lamë pas.

Formacioni do të përmbajë skemën 4-2-3-1, ndërsa në vazhdim, ditë pas dite do t’i publikojmë dhe do të mundohemi t’i arsyetojmë përzgjedhjet tona.

Mbrojtësi i majtë më i mirë: YLL HOXHA

Prej se është kthyer në Superligën e Kosovës nga Kategoria Superiore e Shqipërisë, ky është gjysmëstinori kur ka treguar më së miri vlerat e tij, që ishim mësuar t’i shohim kryesisht te Kukësi gjatë viteve të kaluara.

Në mbrojtje i çeliktë, në sulm frytdhënës, me harkime dhe pasime vertikal. Pozicional deri në maksimum, e bën Yll Hoxhën e Feronikelit të ‘zaptojë’ pozitën e mbrojtësit të majtë për pjesën e parë të stinorit në ekipin më të mirë.


ARSENAL - BURNLEY

Këndellen me Aubameyangun

Premier League

Këndellen me Aubameyangun

22/12/18 @ 15:25

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (portieri)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (portieri)

22/12/18 @ 14:39

LAZIO - CAGLIARI

Pas 1.5 muajsh, fitojnë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Pas 1.5 muajsh, fitojnë

22/12/18 @ 14:29

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore të Superligës nga TopSporti

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore të Superligës nga TopSporti

21/12/18 @ 13:02

FFK

Formacioni i vitit në Superligë

FFK Superliga

Formacioni i vitit në Superligë

20/12/18 @ 19:30

FFK

Xhevdet Shabani, më i miri i Superligës!

FFK Superliga

Xhevdet Shabani, më i miri i Superligës!

20/12/18 @ 19:27

FFK

Betim Haxhimusa, fituesi i “Këpucës së Artë”

FFK Superliga

Betim Haxhimusa, fituesi i “Këpucës së Artë”

20/12/18 @ 19:21

FFK

Genc Nuza për të pestin me radhë

FFK Superliga/International

Genc Nuza për të pestin me radhë

20/12/18 @ 19:19

FFK

Bekim Isufi, trajneri i vitit 2018!

FFK Superliga

Bekim Isufi, trajneri i vitit 2018!

20/12/18 @ 19:14

FFK

Drita, klubi i vitit 2018!

FFK Superliga

Drita, klubi i vitit 2018!

20/12/18 @ 19:09

DISIPLINORJA

KD merr masa edhe ndaj Batatinës për gjuhën e përdorur ndaj gazetares

FFK Superliga

KD merr masa edhe ndaj Batatinës për gjuhën e përdorur ndaj gazetares

14/04/21 @ 11:57

KOMISIONI DISIPLINOR

Kryetari i ‘89-shit, i Ballkanit dhe trajneri i Gjilanit - në disiplinore, me gjoba

FFK Superliga

Kryetari i ‘89-shit, i Ballkanit dhe trajneri i Gjilanit - në disiplinore, me gjoba

14/04/21 @ 11:15

VENDIMI I KD-së

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

14/04/21 @ 10:54

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (28)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (28)

13/04/21 @ 14:25

PAS EMISIONIT

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

FFK Superliga/International

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

12/04/21 @ 14:18

HISTORIKE

Xhevdet Shabani në histori të Dritës

FFK Superliga

Xhevdet Shabani në histori të Dritës

11/04/21 @ 22:08

SAMI SERMAXHAJ

Sermaxhaj: Kishim 8 të lënduar dhe 2 të suspenduar

FFK Superliga

Sermaxhaj: Kishim 8 të lënduar dhe 2 të suspenduar

11/04/21 @ 18:05

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: E shfrytëzuam lodhjen e kundërshtarit

FFK Superliga

Nuhiu: E shfrytëzuam lodhjen e kundërshtarit

11/04/21 @ 17:37

TAHIR BATATINA

Batatina: Fokusi në Kupë na shkaktoi probleme

FFK Superliga

Batatina: Fokusi në Kupë na shkaktoi probleme

11/04/21 @ 17:23

DRENICA - PRISHTINA

Goli i Kryeziut sjell 3 pikë të arta për Prishtinën

FFK Superliga

Goli i Kryeziut sjell 3 pikë të arta për Prishtinën

11/04/21 @ 16:44


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga