Të gjitha lajmet

LAZIO - CAGLIARI

Pas 1.5 muajsh, fitojnë

Pas 1.5 muajsh, fitojnë

22 December, 2018 @14:29

Lazio
Cagliari
Lazio 3 : 1 Cagliari
S. Milinković-Savić 12', F. Acerbi 23', S. Lulić 67' 90'+3 João Pedro (P)

Stadiumi: Olimpico, Romë.

Fitorja e fundit e Lazios në të gjitha garat daton 8 nëntorin. Atë natë, Lazio kishte mposhtur Marseille’in në kuadër të Europa Ligës dhe prej atëherë, ekipi nuk kishte shënuar fitore.

Sot, me golat e shpejtë të Sergej Milinkovic-Savic dhe Francesco Acerbit, ekipi i Simone Inzaghit siguroi fitoren, ndërsa me atë të Senad Lulicit në pjesë të dytë vulosi gjithçka për 3-1 përfundimtare.

TABELA AKTUALE

Goli i fundit i ndeshjes i mysafirëve erdhi në kohën shtesë, nga penalltia.

Thomas Strakosha ka qenë i plotë për 90 minuta në këtë fitore të Lazios, ndërsa Valon Berisha dhe Riza Durmisi nuk u përdorën fare nga Inzaghi, derisa këta ngrohën bankën rezervë të ekipit sot.TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore të Superligës nga TopSporti

21 December, 2018 @13:02

Stinori 2018/19 i Superligës së Kosovës u përcjellë me një rivalitet të ashpër për kreun e tabelës. Gjysma e…

FFK

Formacioni i vitit në Superligë

20 December, 2018 @19:30

Ndër çmimet e tjera, sonte në mbrëmjen e organizuar nga Federata e Futbollit të Kosovës u shpall edhe formacioni më…

FFK

Xhevdet Shabani, më i miri i Superligës!

TOPSPORTI / D.SH

20 December, 2018 @19:27

Në mbrëmjen e organizuar sonte nga Federata e Futbollit të Kosovës, çmimi për futbollistin më të mirë të vitit në…

FFK

Betim Haxhimusa, fituesi i “Këpucës së Artë”

20 December, 2018 @19:21

Betim Haxhimusa është fituesi i “Këpucës së Artë” në Superligën e Kosovës për vitin kalendarik 2018. Haxhimusa ka shënuar plot…

FFK

Genc Nuza për të pestin me radhë

20 December, 2018 @19:19

Për të pestin vit me radhë, Genc Nuza është zgjedhur gjyqtari më i mirë i futbollit kosovar. Nuza përveç…

FFK

Bekim Isufi, trajneri i vitit 2018!

TOPSPORTI / D.SH

20 December, 2018 @19:14

Edhe pse momentalisht nuk është trajner i Dritës pas largimit muaj më parë nga ky post, Bekim Isufi përsëri ka…

FFK

Drita, klubi i vitit 2018!

TOPSPORTI / D.SH

20 December, 2018 @19:09

Në mbrëmjen e organizuar nga Federata e Futbollit të Kosovës për ndarjen e çmimeve për më të mirët e vitit…

FFK

Arbër Zeneli, më i miri i vitit 2018!

TOPSPORTI / A.P

20 December, 2018 @18:59

Në mbrëmjen e shpërndarjes së çmimeve për më të mirët e vitit 2018, FFK ka zgjedhur Arbër Zenelin si futbollistin…

FIFA RANKINGS

Kosova, shteti me ngjitjen më të madhe!

20 December, 2018 @10:38

Pak para përmbylljes së vitit kalendarik, FIFA ka publikuar një raport në lidhje me ngjitjen apo rënien në ranglistë të…

MEDIA TALK

Napoli refuzoi ofertën 100 milionëshe të Unitedit

19 December, 2018 @15:56

Mediat italiane kanë bërë të ditur sot se Napoli ka refuzuar 100 milionë euro nga Manchester United, që kishte kërkuar…

GONZALO HIGUAIN

E duan për derbi ndaj Arsenalit

17 January, 2019 @19:45

Raporti i fundit nga Evening Standard bën të ditur se Chelsea ka arritur marrëveshje me Juventusin për t’ia huazuar sulmuesin…

SUPERCOPPA 2019

Cristiano Ronaldo vendos, Superkupa te bianconerët

16 January, 2019 @20:26

Superkupën e Italisë e fitoi Juventusi, duke e mposhtur Milanin me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm e shënoi…

FORMACIONET STARTUESE

Juventus-Milan, 11-shet startuese

16 January, 2019 @18:04

Para pak çastesh janë publikuar 11-shet startuese të duelit final për Superkupën e Italisë që po zhvillohet në Jeddah. …

BALDE KEITA

Mungon deri në fund të muajit

16 January, 2019 @16:02

Lëndimi muskulor i futbollistit të Interit, Balde Keita, do të pengojë atë të paraqitet në tre përballjet e radhës për…

MEDIA TALK

Ramsey kalon testet e para për Juven

Foto: ucl/fb

14 January, 2019 @16:49

Mesfushori uellsian i Arsenalit, Aaron Ramsey, ka kaluar pjesën e parë të testeve mjekësore para kalimit te Juventus, raporton Tuttosport,…

Të gjitha lajmet nga Serie A