Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUKËSI - KASTRIOTI

Kukësi shfrytëzon gjithçka, afër kreut

Foto: KFKukesi/fb

Kukësi shfrytëzon gjithçka, afër kreut


23 December, 2018 @15:29

Fitore me rezultat bindës 2-0, me gola të ardhura në pjesë të parë të duelit, për të “mbytur” ndeshjen në pjesë të dytë dhe Kukësi ka arritur të shënojë fitoren e dhjetë të stinorit.

TABELA AKTUALE

Barazimi i djeshëm i Teutës, i sotshëm i liderit Partizani, ka bërë që Kukësi të kërcejë në pozitë të dytë të klasifikimit dhe të jetë vetëm tre pikë larg vendit të parë.

Kastrioti në anën tjetër vazhdon të mbetet i ngujuar në fund të klasifikimit me vetëm dhjetë pikë në gjysmë të stinorit.


TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

24/12/18 @ 09:10

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

23/12/18 @ 21:52

ST JOHNSTONE - GLASGOW RANGERS

Rangers i Grezdës fiton me përmbysje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rangers i Grezdës fiton me përmbysje

23/12/18 @ 15:13

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

23/12/18 @ 14:26

JUVENTUS - ROMA

Lideri i pandalshëm, mban distancën

Serie A

Lideri i pandalshëm, mban distancën

22/12/18 @ 22:29

LAUREATËT E FFM

Enis Bardhi dhe Besart Ibraimi, më të mirët në Maqedoni

International/Sportistë shqiptarë në botë

Enis Bardhi dhe Besart Ibraimi, më të mirët në Maqedoni

22/12/18 @ 21:38

HULL CITY - SWANSEA CITY

Celinës iu deshën 11 min. për gol

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Celinës iu deshën 11 min. për gol

22/12/18 @ 21:06

BARCELONA - CELTA DE VIGO

E katërta rresht, mesatare magjike e Messit

La Liga

E katërta rresht, mesatare magjike e Messit

22/12/18 @ 20:46

CARDIFF CITY - MANCHESTER UNITED

Solskjaer e nis me 2 rekorde

Premier League

Solskjaer e nis me 2 rekorde

22/12/18 @ 20:17

CHIEVO - INTER

Ndalet edhe Interi

Serie A

Ndalet edhe Interi

22/12/18 @ 20:00

FIFA CLUB WORLD CUP 2018

Reali, Mbret i Botës

La Liga/International

Reali, Mbret i Botës

22/12/18 @ 19:23

KASIMPASA - BESIKTAS

Gol + asist në fitore bindëse

International/Sportistë shqiptarë në botë

Gol + asist në fitore bindëse

22/12/18 @ 19:15

VIDEO

Epoka e Oles nis me projektil të Rashfordit

Premier League

Epoka e Oles nis me projektil të Rashfordit

22/12/18 @ 18:51

GENNARO GATTUSO

Diçka s’po funksionon

Serie A

Diçka s’po funksionon

22/12/18 @ 18:28

CHELSEA - LEICESTER

Vardy shpëton trajnerin, Chelsea ia bën sefte në shtëpi

Premier League

Vardy shpëton trajnerin, Chelsea ia bën sefte në shtëpi

22/12/18 @ 18:12

MANCHESTER CITY - CRYSTAL PALACE

Vjen befasia, mposhtet City

Premier League

Vjen befasia, mposhtet City

22/12/18 @ 17:58

VIDEO

Loret Sadiku supergol kundër Besiktasit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Loret Sadiku supergol kundër Besiktasit

22/12/18 @ 17:26

MILAN - FIORENTINA

Kriza rossonere vazhdon

Serie A

Kriza rossonere vazhdon

22/12/18 @ 17:04

SHQIPËRI

Vllaznia licencohet për garat evropiane

FSHF Kategoria Superiore

Vllaznia licencohet për garat evropiane

15/04/21 @ 20:48

KUPA E SHQIPËRISË

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë

02/04/21 @ 13:25

VAR

FSHF zbaton, pret FFK-në për sistemin VAR

FSHF Kategoria Superiore

FSHF zbaton, pret FFK-në për sistemin VAR

26/02/21 @ 13:56

AIR ALBANIA

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, hidhet shorti

FSHF Kategoria Superiore

Çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, hidhet shorti

24/02/21 @ 12:45

KUKËSI 1-2 PARTIZANI

Partizani fiton derbin ku triumfon fairplay-i

FSHF Kategoria Superiore

Partizani fiton derbin ku triumfon fairplay-i

21/02/21 @ 19:07

TRANSFER

Zyrtare: Ernest Muçi te gjiganti polak

FSHF Kategoria Superiore/Sportistë shqiptarë në botë

Zyrtare: Ernest Muçi te gjiganti polak

21/02/21 @ 12:50

MIQËSORE

Lala: Shqipëria duhet të marrë shembull nga Kosova

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Lala: Shqipëria duhet të marrë shembull nga Kosova

16/02/21 @ 20:19

MIQËSORE

Salihu: E kemi obilim në festa të bashkohemi

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Salihu: E kemi obilim në festa të bashkohemi

16/02/21 @ 19:06

MIQËSORE

Ademi: Yjet kanë bërë t’i harrojmë vështirësitë

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Ademi: Yjet kanë bërë t’i harrojmë vështirësitë

16/02/21 @ 19:00

MIQËSORE

Miqësorja e veteranëve të Kosovës dhe Shqipërisë mbyllet pa fitues

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Miqësorja e veteranëve të Kosovës dhe Shqipërisë mbyllet pa fitues

16/02/21 @ 18:42


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore