Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARCELONA - CELTA DE VIGO

E katërta rresht, mesatare magjike e Messit

E katërta rresht, mesatare magjike e Messit


22 December, 2018 @20:46

Barcelona ka vazhduar me fitore në La Liga duke e shënuar të katërtën me radhë, ndërsa të 11-tën e stinorit.

Viktimë e radhës për ekipin e Ernesto Valverdes ka qenë Celta, që ka pësuar 2-0 sonte me golat e pranuara në pjesë të parë nga Ousmane Dembele dhe Lionel Messi.

TABELA AKTUALE

Messi me golin e sontëm e ka arritur kuotën e 15 golave të shënuara në 15 ndeshje të zhvilluara për te në La Liga këtë stinor, që e bën atë me mesatare fantastike prej 1 goli për ndeshje.

Ousmane Dembele

Në anën tjetër, Dembele ka shënuar të shtatin e stinorit, nga 16 ndeshje të zhvilluara këtë stinor.


TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

24/12/18 @ 09:10

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

23/12/18 @ 21:52

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

23/12/18 @ 14:26

CARDIFF CITY - MANCHESTER UNITED

Solskjaer e nis me 2 rekorde

Premier League

Solskjaer e nis me 2 rekorde

22/12/18 @ 20:17

CHIEVO - INTER

Ndalet edhe Interi

Serie A

Ndalet edhe Interi

22/12/18 @ 20:00

FIFA CLUB WORLD CUP 2018

Reali, Mbret i Botës

La Liga/International

Reali, Mbret i Botës

22/12/18 @ 19:23

KASIMPASA - BESIKTAS

Gol + asist në fitore bindëse

International/Sportistë shqiptarë në botë

Gol + asist në fitore bindëse

22/12/18 @ 19:15

VIDEO

Epoka e Oles nis me projektil të Rashfordit

Premier League

Epoka e Oles nis me projektil të Rashfordit

22/12/18 @ 18:51

GENNARO GATTUSO

Diçka s’po funksionon

Serie A

Diçka s’po funksionon

22/12/18 @ 18:28

CHELSEA - LEICESTER

Vardy shpëton trajnerin, Chelsea ia bën sefte në shtëpi

Premier League

Vardy shpëton trajnerin, Chelsea ia bën sefte në shtëpi

22/12/18 @ 18:12

SLAVIA 0-4 ARSENAL & VILLARREAL 2-1 DINAMO

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

Europa League/Premier League/La Liga

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

15/04/21 @ 23:15

REAL BETIS

Legjenda e klubit vazhdon edhe një vit

La Liga/Transfere

Legjenda e klubit vazhdon edhe një vit

15/04/21 @ 14:39

REFERI KRYESOR

Përcaktohet referi i finales

La Liga

Përcaktohet referi i finales

15/04/21 @ 14:02

FORMACIONET E MUNDSHME

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?

Champions League/Premier League/La Liga

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?

14/04/21 @ 13:51

VALENCIA

Pritet të dënohet me dy ndeshje

La Liga

Pritet të dënohet me dy ndeshje

14/04/21 @ 12:31

ROJIBLANCOS

Tetë finalet e Dembélés

La Liga

Tetë finalet e Dembélés

14/04/21 @ 12:21

ZIDANE

Ne vijmë këtu për të fituar

Champions League/La Liga

Ne vijmë këtu për të fituar

13/04/21 @ 20:11

ATLETICO

João Félix përsëri i lënduar

La Liga

João Félix përsëri i lënduar

13/04/21 @ 13:27

REAL MADRID

Sergio Ramos pozitiv në COVID-19

La Liga

Sergio Ramos pozitiv në COVID-19

13/04/21 @ 12:41

REAL MADRID

Florentino Perez rizgjedhet kryetar

La Liga

Florentino Perez rizgjedhet kryetar

13/04/21 @ 11:18


 
Të gjitha lajmet nga La Liga