Të gjitha lajmet

KASIMPASA - BESIKTAS

Gol + asist në fitore bindëse

Loret Sadiku duke festuar golin e tij me bashkëlojtarët/ Foto: fanatik/fb

Gol + asist në fitore bindëse

22 December, 2018 @19:15

Kasimpasa ku luan Loret Sadiku ka shënuar fitore të thellë ndaj Besiktasit, 4-1.

E Loret Sadiku ka qenë njëri ndër më meritorët për këtë fitore të ekipit të tij, duke shënuar golin e parë, ndihmuar gjatë gjithë ndeshjes në mes të fushës dhe asistuar në golin e fundit të skuadrës.

Sadiku, që pret lejen e FIFAs për të qenë pjesë e reprezentacionit të Kosovës, gjithashtu ka qëlluar edhe shtyllën në një tentim tjetër të tijin për të shënuar në këtë ndeshje.

Me këtë fitore, Kasimpasa ka dalë në vend të dytë të klasifikimit të Superligës turke me 29 pikë nga 17 ndeshje.

GRUPI B: KOLUMBIA - ARGJENTINA 2-0

Martinez e Zapata mposhtin Argjentinën

Foto: EFE

16 June, 2019 @8:28

Argjentina si zakonisht dhe pritshëm, e nisi me humbje Copa America 2019. Gauchosët u mposhtën në 20 minutat e fundit…

TRANSFER

I katërti shqiptar te Baseli

Foto: FC Basel

15 June, 2019 @11:42

Kemal Ademi që nga sot është zyrtarisht lojtar i Baselit! Sulmuesi me prejardhje nga Kosova, që momentalisht ka nënshtetësi gjermane…

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

Në TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar. Belgjika mbetet lidere…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë. Sot, ekipi…

Të gjitha lajmet nga International