Të gjitha lajmet

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

Foto: prishtinafc.com

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)


Shkruan: Shpend Thaçi

23 December, 2018 @21:52

Cilët lojtarë treguan formën më të mirë në 17 xhirot përkatëse? Cilët u dalluan më së shumti?

Për t’i vënë “kapak” këtyre pyetjeve, si redaksi jemi munduar ta bëjmë përzgjedhjen tonë të 11 lojtarëve me rendimentin më të mirë në kampionat, përgjatë stinorit vjeshtor që posa e lamë pas.

Formacioni do të përmbajë skemën 4-2-3-1, ndërsa në vazhdim, ditë pas dite do t’i publikojmë dhe do të mundohemi t’i arsyetojmë përzgjedhjet tona.

Mbrojtësi i djathtë më i mirë: ARMEND THAQI

Armendi prej Gjilanit u rikthye te Prishtina dhe menjëherë shpagoi besimin e dhënë nga drejtuesit e klubit dhe trajnerit Mirel Josa.

Ai bëri dallimin me daljet e tija të shpejta në kundërzbritje dhe kontribuoi në konsolidimin sa më të mirë të vijës së parë defanzive të ekipit.

Jo vetëm më i miri në pozitën e tij, por edhe ndër më të mirët, në mos më i miri në tërë këtë fazë të parë të stinorit vjeshtor të Superligës.


TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

23/12/18 @ 14:26

ARSENAL - BURNLEY

Këndellen me Aubameyangun

Premier League

Këndellen me Aubameyangun

22/12/18 @ 15:25

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (portieri)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (portieri)

22/12/18 @ 14:39

LAZIO - CAGLIARI

Pas 1.5 muajsh, fitojnë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Pas 1.5 muajsh, fitojnë

22/12/18 @ 14:29

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore të Superligës nga TopSporti

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore të Superligës nga TopSporti

21/12/18 @ 13:02

FFK

Formacioni i vitit në Superligë

FFK Superliga

Formacioni i vitit në Superligë

20/12/18 @ 19:30

FFK

Xhevdet Shabani, më i miri i Superligës!

FFK Superliga

Xhevdet Shabani, më i miri i Superligës!

20/12/18 @ 19:27

FFK

Betim Haxhimusa, fituesi i “Këpucës së Artë”

FFK Superliga

Betim Haxhimusa, fituesi i “Këpucës së Artë”

20/12/18 @ 19:21

FFK

Genc Nuza për të pestin me radhë

FFK Superliga/International

Genc Nuza për të pestin me radhë

20/12/18 @ 19:19

FFK

Bekim Isufi, trajneri i vitit 2018!

FFK Superliga

Bekim Isufi, trajneri i vitit 2018!

20/12/18 @ 19:14

NGA SUPERLIGA E KOSOVËS NË CHALLENGE TË ZVICRËS

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Milot Avdyli nga ‘89-shi në Aarau

01/02/21 @ 14:36

TRANSFER

Gjilani hat-trick me përforcime

FFK Superliga/Transfere

Gjilani hat-trick me përforcime

31/01/21 @ 20:09

PODUJEVË

Llapi paralajmëron miqësoren e radhës

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Llapi paralajmëron miqësoren e radhës

31/01/21 @ 17:40

GJILANI

Gjilani përforcon shtabin teknik

FFK Superliga

Gjilani përforcon shtabin teknik

31/01/21 @ 15:59

MIQËSORE

Drita mposhtet me rezultat të thellë nga Vorskla

FFK Superliga

Drita mposhtet me rezultat të thellë nga Vorskla

31/01/21 @ 15:49

MIQËSORE

Prishtina me fitore bindëse ndaj polakëve të Korona Kielce

FFK Superliga

Prishtina me fitore bindëse ndaj polakëve të Korona Kielce

31/01/21 @ 15:32

MIQËSORE

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

FFK Superliga/International

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

31/01/21 @ 12:25

FAZA PËRGATITORE

Prishtina nesër përballë miqësores së fundit në Antalya

FFK Superliga

Prishtina nesër përballë miqësores së fundit në Antalya

30/01/21 @ 22:52

TRANSFER

Ballkani godet me dy transfere të reja

FFK Superliga

Ballkani godet me dy transfere të reja

30/01/21 @ 22:18

LLAPI

Rikthehet Januzi

FFK Superliga

Rikthehet Januzi

30/01/21 @ 20:54


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga