Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LAUREATËT E FFM

Enis Bardhi dhe Besart Ibraimi, më të mirët në Maqedoni

Foto: sportmedia.mk

Enis Bardhi dhe Besart Ibraimi, më të mirët në Maqedoni


22 December, 2018 @21:38

Futbollisti i Levantes, Enis Bardhi, është përzgjedhur për herë të parë në karrierë të tij si lojtar më i mirë i Maqedonisë që luan jashtë vendit.

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) ka shpërndarë sot çmimet e më të mirëve të vitit 2018, ndërsa përveç Bardhit, laureat ka qenë edhe sulmuesi i Shkëndijës, Besart Ibraimi.

Ibraimi ka fituar dy çmime. Sulmuesi i ekipit kuqezi nga Tetova ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë të Superligës së Maqedonisë si dhe të golashënuesit më të mirë të së njëjtës ligë.

Ibraimi në stinorin e kaluar ka shënuar 23 gola, ndërsa këtë gjysmëstinor ka shënuar 11 të tjera për Shkëndijën.

Trajneri më i mirë i elitës maqedonase është përzgjedhur Qatip Osmani, ndërsa lojtari më i mirë i ri Enis Fazlagiç.

Golashënuesi më i mirë i futbollit të të rinjëve në këtë vend është përzgjedhur Abdulhadi Jahija.


TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (qendërmbrojtësi I)

24/12/18 @ 09:10

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i djathtë)

23/12/18 @ 21:52

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (mbrojtësi i majtë)

23/12/18 @ 14:26

HULL CITY - SWANSEA CITY

Celinës iu deshën 11 min. për gol

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Celinës iu deshën 11 min. për gol

22/12/18 @ 21:06

BARCELONA - CELTA DE VIGO

E katërta rresht, mesatare magjike e Messit

La Liga

E katërta rresht, mesatare magjike e Messit

22/12/18 @ 20:46

CARDIFF CITY - MANCHESTER UNITED

Solskjaer e nis me 2 rekorde

Premier League

Solskjaer e nis me 2 rekorde

22/12/18 @ 20:17

CHIEVO - INTER

Ndalet edhe Interi

Serie A

Ndalet edhe Interi

22/12/18 @ 20:00

FIFA CLUB WORLD CUP 2018

Reali, Mbret i Botës

La Liga/International

Reali, Mbret i Botës

22/12/18 @ 19:23

KASIMPASA - BESIKTAS

Gol + asist në fitore bindëse

International/Sportistë shqiptarë në botë

Gol + asist në fitore bindëse

22/12/18 @ 19:15

VIDEO

Epoka e Oles nis me projektil të Rashfordit

Premier League

Epoka e Oles nis me projektil të Rashfordit

22/12/18 @ 18:51

GENNARO GATTUSO

Diçka s’po funksionon

Serie A

Diçka s’po funksionon

22/12/18 @ 18:28

CHELSEA - LEICESTER

Vardy shpëton trajnerin, Chelsea ia bën sefte në shtëpi

Premier League

Vardy shpëton trajnerin, Chelsea ia bën sefte në shtëpi

22/12/18 @ 18:12

MANCHESTER CITY - CRYSTAL PALACE

Vjen befasia, mposhtet City

Premier League

Vjen befasia, mposhtet City

22/12/18 @ 17:58

VIDEO

Loret Sadiku supergol kundër Besiktasit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Loret Sadiku supergol kundër Besiktasit

22/12/18 @ 17:26

MILAN - FIORENTINA

Kriza rossonere vazhdon

Serie A

Kriza rossonere vazhdon

22/12/18 @ 17:04

ARSENAL - BURNLEY

Këndellen me Aubameyangun

Premier League

Këndellen me Aubameyangun

22/12/18 @ 15:25

TEAM OF THE HALFSEASON 18/19

11-shja e pjesës vjeshtore (portieri)

FFK Superliga

11-shja e pjesës vjeshtore (portieri)

22/12/18 @ 14:39

LAZIO - CAGLIARI

Pas 1.5 muajsh, fitojnë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Pas 1.5 muajsh, fitojnë

22/12/18 @ 14:29

BESART BERISHA

“Besart’s on fire!”, tifozët i kushtojnë këngë Besart Berishës

International

“Besart’s on fire!”, tifozët i kushtojnë këngë Besart Berishës

14/04/21 @ 17:31

MEDIA

Çështja: Kasami te kombëtarja?!

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Çështja: Kasami te kombëtarja?!

14/04/21 @ 14:53

KOSOVARE ASLLANI

Kosovare Asllani: E ardhmja në Madrid, e paqartë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kosovare Asllani: E ardhmja në Madrid, e paqartë

14/04/21 @ 13:43

EURO2020

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

Evropiani/International

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

13/04/21 @ 19:35

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

International

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

12/04/21 @ 23:13

VETON TUSHA

Tusha shënon në debutimin si titullar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Tusha shënon në debutimin si titullar

12/04/21 @ 19:37

VETON TUSHA

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

International/Sportistë shqiptarë në botë

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

12/04/21 @ 17:38

EDON ZHEGROVA

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

12/04/21 @ 16:33

PAS EMISIONIT

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

FFK Superliga/International

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

12/04/21 @ 14:18


 
Të gjitha lajmet nga International