Të gjitha lajmet

ST JOHNSTONE - GLASGOW RANGERS

Rangers i Grezdës fiton me përmbysje

Rangers i Grezdës fiton me përmbysje

23 December, 2018 @15:13

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, ka qenë startues në përballjen që sot ekipi i tij Rangers e luajti ndaj St Johnstonit.

Vendasit avancuan në fund të pjesës së parë me golin e Matthew Kennedyt (45’), ndërsa ekipi i Steven Gerrardit u këndell në pjesë të dytë për fitore 1-2 me golat e kolumbianit Alfredo Morelos (65’ dhe 88’).

Grezda luajti vetëm në pjesë të parë të ndeshjes për Rangersin, ndërsa u zëvendësua nga Glenn Middleton në pjesë të dytë.

Me këtë fitore Rangers ka kërcyer në vend të dytë me 38 pikë nga 19 ndeshje, një më pak se Celticu lider, që ka 18 ndeshje të zhvilluara.

VAJZA NGA FINALJA

Arrin qëllimin, rritje enorme e ndjekësve për 12 orë

2 June, 2019 @12:37

Vajza që hyri gjysëm e zhveshur në fushë të lojës gjatë finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Tottenhamit dhe Liverpoolit,…

FUTBOLLISTI SPANJOLL

Aksident në trafik, ndërron jetë Jose Antonio Reyes

1 June, 2019 @13:12

Jose Antonio Reyes, futbollisti 35-vjeçar spanjoll, ka ndërruar jetë në paraditen e sotme. Lajmi u bë i ditur nga klubi…

NGA STINORI 2020/21

KE i UEFA-së miraton tre klube kosovare për gara evropiane

30 May, 2019 @15:10

Në mbledhjen e djeshme të mbajtur të Komitetit Ekzekutiv (KE) të UEFA-së, në Baku të Azerbajxhanit para finales së Europa…

TRAJNERI I RI TE BESIKTAS

Avci që dështoi me Basaksehirin, kalon te Besiktas

Foto: NTVspor

30 May, 2019 @14:13

Pas mos arritjes së titullit historik me Basaksehirin këtë stinor, duke gabuar në luftën për titull në xhirot e fundit…

MËRGIM VOJVODA

Futbollisti i Kosovës, zyrtarizohet te ekipi i ri

TOPSPORTI/ A. P.

27 May, 2019 @16:22

Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, që përfundoi stinorin e gjashtë te Mouscroni belg, sot ka bërë edhe zyrtarisht ngritjen e…

Të gjitha lajmet nga International