Të gjitha lajmet

EVERTON - LEICESTER CITY

3 pozita ngritje

Foto: premierleague.com

3 pozita ngritje

1 January, 2019 @15:21

Vetëm dy javë më parë, pozita e Claude Puelit ishte e rrezikuar për së tepërmi te Leicester City.

Mirëpo tash ish kampioni i Premier Ligës po vazhdon me super formë, duke shënuar edhe fitoren e tretë në katër ndeshjet e fundit, ndërsa me të sotmen edhe janë ngritur për tre pozita, duke kërcyer nga vendi i dhjetë në të shtatin në klasifikim.

TABELA AKTUALE

Leicester ka mposhtur Evertonin e Marcos Silvas si mysafir në ndeshjen e parë të ditës së parë të Vitit 2019, me anë të sulmuesit më të mirë të tyre, Jamie Vardy, që shënoi me të majtën e tij pas një topi të pranuar nga portugezi Ricardo Pereira, për 0-1 finale.

Vardy ka shënuar sot golin e shtatë të tij të stinorit për t’ia dhënë fitoren e nëntë skuadrës në elitë.

E FUNDIT

Steve Bruce merr drejtimin e Newcastle United

17 July, 2019 @10:41

Trajneri i njohur britanik, Steve Bruce, ka marrë drejtimin e Newcastle United edhe zyrtarisht sot, ka bërë të ditur BBC…

HARRY MAGUIRE

Transferi i madh, United gati

Foto: premierleague.com

15 July, 2019 @11:57

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Anglisë dhe i Leicester Cityt, Harry Maguire, është para kryerjes së testeve mjekësore për tu bërë…

XHERDAN SHAQIRI

Klopp raporton për Shaqirin

Foto: liverpoolfc.com

9 July, 2019 @11:29

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri është ende i lënduar. Futbollisti ofanziv i Zvicrës që…

PORTIERI I KOSOVËS

Arijanet Muriç zyrtarisht te Nottingham Forest

Foto via NFFC Official

9 July, 2019 @11:10

Ish kampionia e Anglisë dhe e Evropës, Nottingham Forest, ka zyrtarizuar portierin e ri të skuadrës së tyre. Arijanet…

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit…

Të gjitha lajmet nga Premier League