Të gjitha lajmet

LUCAS PAQUETA

Debutim në derbi për rossonerin e ri, Paqueta

Debutim në derbi për rossonerin e ri, Paqueta

3 January, 2019 @16:34

Tashmë edhe zyrtarisht, Lucas Paqueta, është lojtar i Milanit. Rossonerët sot deponuan kontratën e lojtarit në Serie A dhe tashmë braziliani do të ketë të drejtë të vesh fanellën kuqezi dhe të paraqitet në fushë me ekipin.

Ardhja e Paquetas në Milan dihej që prej kohësh, pasi që ekipi rossoner u mor vesh për pagesën 35 milionë euroshe në arkë të Flamengos, por futbollisti s’kishte ende të drejtë loje, për shkak se duhej pritur afati kalimtar dimëror.

Debutimi i Paquetas pritet të bëhet më 16 janar 2019 kur Milan luan ndaj Juventusit në kuadër të Superkupës italiane, ndeshje kjo që do të luhet në Dubai të EBA-së.

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

21 May, 2019 @15:07

Sulmuesi portugez që ishte huazuar te Sevilla këtë stinor, Andre Silva, ka konfirmuar mos vazhdimin e klubin dhe kthimin e…

JUVENTUS

Allegri largohet nga Juventusi

17 May, 2019 @14:25

Trajneri i deritashëm i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk do të jetë në krye të skuadrës nga Torino nga stinori 2019/20. …

COPPA ITALIA - FINALJA

8 minutat e fundit, vendosin fituesin e Kupës

15 May, 2019 @22:50

Dueli i finales së Kupës së Italisë i zhvilluar sonte mes Atalantës dhe Lazios, ka përfunduar me fitoren e këtyre…

PRONARI I EKIPIT NGA XHENOVA

E hedh në shitje ekipin

15 May, 2019 @0:45

Enrico Preziosi, pronar i ekipit të Genoas nga Serie A, zyrtarisht ka hedhur klubin në shitje. Njoftimin zyrtar klubi…

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

Të gjitha lajmet nga Serie A