Të gjitha lajmet

BRAZILIANI I RI

Lucas Paqueta arrin te Milan

Lucas Paqueta arrin te Milan


10 December, 2018 @12:39

Mesfushori ofanziv i Flamengos, Lucas Paqueta, është pranë zyrtarizimit te Milan.

Njoftimin e kanë bërë mediat italiane sot, derisa Paqueta është parë mbrëmë në stadium duke shikuar Milan-Torino, e sot është afruar në ekip për të kryer testet mjekësore para nënshkrimit të kontratës.

Lucas Paqueta është 21 vjeç dhe ka qenë pjesë e Brazilit U20, ndërsa ka regjistruar këtë vit edhe 2 paraqitje me seniorët e Brazilit.

Ai përgjatë karrierës së tij ka qenë vetëm pjesë e Flamengos, që nga moshat e reja, ku me ekipin e parë ka pasur 49 paraqitje dhe ka shënuar 11 gola.

Mediat italiane shkruajnë se Milan do t’i paguajë 35 milionë euro Flamengos për të blerë kartonin e Paquetas.


JOE GOMEZ

3.5 vite tjera me Liverpoolin

Premier League/Transfere

3.5 vite tjera me Liverpoolin

10/12/18 @ 11:13

COPA LIBERTADORES FINAL

Në vazhdime, River triumfon te Libertadores

International

Në vazhdime, River triumfon te Libertadores

09/12/18 @ 23:00

VEJLE - BRONDBY

Halimi 45 minuta në fitore me përmbysje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Halimi 45 minuta në fitore me përmbysje

09/12/18 @ 21:51

BORUSSIA MONCHENGLADBACH - STUTTGART

Leon Dajaku debuton te Stuttgart në Bundesligë

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Leon Dajaku debuton te Stuttgart në Bundesligë

09/12/18 @ 20:44

AKHISAR - FENERBAHÇE

Edhe një goditje e rëndë për Fenerin

International

Edhe një goditje e rëndë për Fenerin

09/12/18 @ 20:04

DUNDEE - GLASGOW RANGERS

Grezda i plotë në barazim

International/Sportistë shqiptarë në botë

Grezda i plotë në barazim

09/12/18 @ 19:39

BASEL - ZURICH

Ajeti shënon, për të mposhtur ekipin e kosovarëve

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ajeti shënon, për të mposhtur ekipin e kosovarëve

09/12/18 @ 19:20

OFI - PANATHINAIKOS

Kaçe shënon, por ekipi humb

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kaçe shënon, por ekipi humb

09/12/18 @ 19:07

GRASSHOPERS - LUZERN

Voca e Demhasaj triumfojnë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Voca e Demhasaj triumfojnë

09/12/18 @ 18:01

EIBAR - LEVANTE

Bardhi asiston në goleadë

La Liga

Bardhi asiston në goleadë

09/12/18 @ 17:08

OFERTAT E KOULIBALYT

Napoli ul kërkesat për Koulibalyn

Serie A

Napoli ul kërkesat për Koulibalyn

06/03/21 @ 22:37

SERIE A

Juve mposht Lazion, shkëlqen Morata

Serie A

Juve mposht Lazion, shkëlqen Morata

06/03/21 @ 22:33

TRANSFERIM I MUNDSHËM

Juventus dëshiron të transferojë yllin e Manchester Cityt

Premier League/Serie A

Juventus dëshiron të transferojë yllin e Manchester Cityt

06/03/21 @ 22:28

PARA NDESHJES

Formacionet e ndeshjes Juventus - Lazio

Serie A

Formacionet e ndeshjes Juventus - Lazio

06/03/21 @ 19:43

CORONAVIRUS

Të gjitha 163 rastet me COVID-19 në Serie A

Serie A

Të gjitha 163 rastet me COVID-19 në Serie A

05/03/21 @ 23:12

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

05/03/21 @ 16:38

RIKTHIM

Diaz pritet të kthehet te Real Madridi

Serie A/La Liga

Diaz pritet të kthehet te Real Madridi

05/03/21 @ 15:43

MARSEILLE

Vidali mundësi e mirë për francezët

Serie A/Ligue 1/Transfere

Vidali mundësi e mirë për francezët

04/03/21 @ 22:51

PARMA 1-2 INTER

Alexis-Lukaku çojnë Interin +10 nga kampioni, +6 nga rivali lokal

Serie A

Alexis-Lukaku çojnë Interin +10 nga kampioni, +6 nga rivali lokal

04/03/21 @ 22:50

TRANSFER

Juventus i i interesuar për Jorginho

Premier League/Serie A/Transfere

Juventus i i interesuar për Jorginho

04/03/21 @ 19:16


Të gjitha lajmet nga Serie A