Të gjitha lajmet

DUNDEE - GLASGOW RANGERS

Grezda i plotë në barazim

Grezda i plotë në barazim


9 December, 2018 @19:39

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, me ekipin e tij Glasgow Rangers, nuk ka arritur që të shënojë fitore në përballje ndaj Dundeet sot.

Dundee avancoi heret me golin e Kenny Millerit (9’) ndërsa Rangers barazoi shpejt me Andrew Hallidayin (21’) për 1-1, që ka qenë edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Eros Grezda ka qenë në formacionin starutes të ekipit që drejtohet nga legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard, ndërsa luajti për 90 minuta në këtë përballje.

Derisa Dundee ka fituar pikën e nëntë të stinorit dhe është i parafundit në klasifikim, Rangers ka humbur rastin për të marë kreun nga Celtic me këtë barazim dhe tash ka 31 pikë, 2 më pak se keltët.


BASEL - ZURICH

Ajeti shënon, për të mposhtur ekipin e kosovarëve

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ajeti shënon, për të mposhtur ekipin e kosovarëve

09/12/18 @ 19:20

OFI - PANATHINAIKOS

Kaçe shënon, por ekipi humb

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kaçe shënon, por ekipi humb

09/12/18 @ 19:07

GRASSHOPERS - LUZERN

Voca e Demhasaj triumfojnë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Voca e Demhasaj triumfojnë

09/12/18 @ 18:01

EIBAR - LEVANTE

Bardhi asiston në goleadë

La Liga

Bardhi asiston në goleadë

09/12/18 @ 17:08

KIKA - ISTOGU

Penalltitë vendosën

FFK Liga e parë

Penalltitë vendosën

09/12/18 @ 16:20

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

FFK Superliga

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

09/12/18 @ 16:00

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

09/12/18 @ 15:52

BALLKANI - GJILANI

Ballkani arrin çerekfinalen

FFK Superliga

Ballkani arrin çerekfinalen

09/12/18 @ 15:36

ESPANYOL - BARCELONA

Messi superior, e katërta me radhë për Barçën

La Liga

Messi superior, e katërta me radhë për Barçën

08/12/18 @ 22:35

PEP GUARDIOLA

Kemi qenë fantastik

Premier League

Kemi qenë fantastik

08/12/18 @ 22:04

CONMEBOL

Shtyhen ndeshjet kualifikuese të marsit

International

Shtyhen ndeshjet kualifikuese të marsit

06/03/21 @ 22:04

LEART PAQARADA

Paqarada lë pas lëndimin, kthehet i plotë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada lë pas lëndimin, kthehet i plotë

06/03/21 @ 21:43

MERITAN SHABANI

Shabani titullar në humbjen e thellë ndaj Feyenoord

International/Sportistë shqiptarë në botë

Shabani titullar në humbjen e thellë ndaj Feyenoord

06/03/21 @ 21:31

BESIKTAS 2-1 GAZIANTEP

Besiktas, lider i ri i Superligës turke

International

Besiktas, lider i ri i Superligës turke

06/03/21 @ 19:28

SHQIP në BOTË

Aro Muric starton ndaj Twente

International/Sportistë shqiptarë në botë

Aro Muric starton ndaj Twente

06/03/21 @ 17:29

RUSIA

Bernard Berisha startues ndaj gjigandit CSKA Moska

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bernard Berisha startues ndaj gjigandit CSKA Moska

06/03/21 @ 11:47

SUEDIA

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?

Evropiani/Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?

06/03/21 @ 10:58

ARSENAL

“E zgjodha Anglinë, shpresoj që nigerianët të më kuptojnë!”

Premier League/International

“E zgjodha Anglinë, shpresoj që nigerianët të më kuptojnë!”

06/03/21 @ 10:24

ZVICËR

Fabio Grosso shkarkohet nga pozita e trajnerit

International/Transfere

Fabio Grosso shkarkohet nga pozita e trajnerit

05/03/21 @ 23:27

TRAJNERI I MUAJIT SHKURT

Steven Gerrard trajneri i muajit në Skoci

International

Steven Gerrard trajneri i muajit në Skoci

05/03/21 @ 15:37


Të gjitha lajmet nga International