Të gjitha lajmet

BORUSSIA MONCHENGLADBACH - STUTTGART

Leon Dajaku debuton te Stuttgart në Bundesligë

Leon Dajaku debuton te Stuttgart në Bundesligë


9 December, 2018 @20:44

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Leon Dajaku, në moshën e tij 17 vjeçare ka përjetuar debutimin në Bundesligë.

Dajaku është futur në lojë nga trajneri Markus Weinzierl në 15 minutat e fundit të ndeshjes Borussia Monchengladbach - Stuttgart 3-0.

Dajaku është 180 cenimetra i gjatë dhe ka kaluar në stinorët e kaluar shkollat U19 të Stuttgartit, derisa tash ka regjistruar paraqitjen e parë në Bundesligë.

Ai luan me dy këmbë dhe në stinorin e kaluar te U19-shat ka shënuar 7 gola në 13 ndeshje.


AKHISAR - FENERBAHÇE

Edhe një goditje e rëndë për Fenerin

International

Edhe një goditje e rëndë për Fenerin

09/12/18 @ 20:04

DUNDEE - GLASGOW RANGERS

Grezda i plotë në barazim

International/Sportistë shqiptarë në botë

Grezda i plotë në barazim

09/12/18 @ 19:39

BASEL - ZURICH

Ajeti shënon, për të mposhtur ekipin e kosovarëve

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ajeti shënon, për të mposhtur ekipin e kosovarëve

09/12/18 @ 19:20

OFI - PANATHINAIKOS

Kaçe shënon, por ekipi humb

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kaçe shënon, por ekipi humb

09/12/18 @ 19:07

GRASSHOPERS - LUZERN

Voca e Demhasaj triumfojnë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Voca e Demhasaj triumfojnë

09/12/18 @ 18:01

EIBAR - LEVANTE

Bardhi asiston në goleadë

La Liga

Bardhi asiston në goleadë

09/12/18 @ 17:08

KIKA - ISTOGU

Penalltitë vendosën

FFK Liga e parë

Penalltitë vendosën

09/12/18 @ 16:20

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

FFK Superliga

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

09/12/18 @ 16:00

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

09/12/18 @ 15:52

BALLKANI - GJILANI

Ballkani arrin çerekfinalen

FFK Superliga

Ballkani arrin çerekfinalen

09/12/18 @ 15:36

DER KLASSIKER

Bayern fiton klasiken, spektakël nga Lewandowski

Bundesliga

Bayern fiton klasiken, spektakël nga Lewandowski

06/03/21 @ 20:11

DER KLASSIKER

Bayern Munchen - Dortmund, formacionet zyrtare

Bundesliga

Bayern Munchen - Dortmund, formacionet zyrtare

06/03/21 @ 17:40

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

05/03/21 @ 16:38

STAMFORD BRIDGE

Arrijnë TOP-4, e mendojnë Haalandin

Premier League/Bundesliga/Transfere

Arrijnë TOP-4, e mendojnë Haalandin

05/03/21 @ 16:31

RINOVIM KONTRATE

Zyrtare: Musiala rinovon me Bayern Munich

Bundesliga

Zyrtare: Musiala rinovon me Bayern Munich

05/03/21 @ 15:06

TRANSFER

Arsenal i interesuar për Konaten

Premier League/Bundesliga/Transfere

Arsenal i interesuar për Konaten

04/03/21 @ 14:35

BAYERN - DORTMUND

Bayern nuk e konsideron blerjen e Haaland

Bundesliga

Bayern nuk e konsideron blerjen e Haaland

03/03/21 @ 10:42

SHQIP NË BOTË

Rashica në 11-shen e javës në Bundesligë

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica në 11-shen e javës në Bundesligë

01/03/21 @ 17:51

TALENT I RI

Reinier një talent i ri dhe premtues

Bundesliga/La Liga

Reinier një talent i ri dhe premtues

28/02/21 @ 18:16

E ARDHMJA

Legjenda parisiene krahason Mbappen dhe Haalandin! Ky do të jetë më i miri

Bundesliga/Ligue 1

Legjenda parisiene krahason Mbappen dhe Haalandin! Ky do të jetë më i miri

27/02/21 @ 22:52


Të gjitha lajmet nga Bundesliga