Të gjitha lajmet

MESFUSHORI ITALIAN

Aquilani bëhet kryetar klubi

Aquilani bëhet kryetar klubi

4 January, 2019 @17:53

Ish mesfushori i Romës, Liverpoolit, Milanit, Juventusit e Fiorentinës, Alberto Aquilani ka blerë ekipin Spes Montesacro 1908.

Futbollisti 34 vjeç, ka blerë ekipin ku gjithçka filloi për te sa i përket futbollit, duke marë 100%-shin e aksioneve të klubit.

“Aventura ime filloi këtu, në stadiumin me baltë të Montesacros,” ka shkruar Aquilani Instagram.

“Kam arritur shumë kënaqësi përgjatë karrierës, por asnjëherë nuk e kam harruar stadiumin tim të parë. Kthehem me një pasuri dhe përvojë për t’ia dhënë atë të gjithë ëndërrimtarëve të vegjël të futbollit.”

View this post on Instagram

Il mio cammino è cominciato lì, in un campo di terra a Montesacro, la mia casa calcistica è la Spes. Da lì sono partito per un lungo percorso, fatto di sacrificio e impegno che mi ha portato ad indossare diverse maglie gloriose calcando palcoscenici importanti. Mi sono tolto molte soddisfazioni, ma non ho mai dimenticato la prima volta su un campo da calcio… torno con un bagaglio di esperienza da trasmettere a piccoli sognatori. Sarà una nuova sfida per me, ma grazie ai valori e agli insegnamenti della mia famiglia, sono certo di poter dare il mio contributo per la continuità e l’eccellenza della Spes. Da qui inizia una nuova storia… la nostra. Il presidente Alberto Aquilani #spesmontesacro #albertoaquilani

A post shared by Alberto Aquilani (@albeaqui) on

PREJ SERIE B NË A

Rikthehen në elitë pas 9 stinorësh

Foto: BSFC

2 May, 2019 @22:14

Mbrëmë edhe zyrtarisht ekipi ku dikur luante Igli Tare, Brescia, i është kthyer Serie A-së. Ekipi fitoi ndaj Ascolit…

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. A…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

COPPA ITALIA 1/2: ATALANTA - FIORENTINA

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

Foto: Atalanta/fb

25 April, 2019 @22:57

Atalanta ka arritur të përmbys epërsinë e hershme të Fiorentinës 0-1 për të fituar ndeshjen 2-1 dhe për të siguruar…

Të gjitha lajmet nga Serie A