Të gjitha lajmet

MBROJTËS ME PËRVOJË

Gjilani zyrtarizon edhe Franc Veliun

Foto: SCGjilani/fb

Gjilani zyrtarizon edhe Franc Veliun

10 September, 2019 @16:33

Skuadra e Gjilanit nuk ka të ndalur në merkaton verore. Para pak çastesh skuadra që drejtohet nga trajneri Gentian Mejzani, ka zyrtarizuar mbrojtësin e njohur nga Shqipëria, Franc Veliu.

Veliu vjen te Gjilani si futbollist i lirë. Në sezonin e kaluar ka qenë pjesë e Flamurtarit të Vlorës.

Përndryshe, Veliu 30 vjeç ka qenë pjesë edhe e kombëtares së Shqipërisë në periudhën 2009-2013, ku ka regjistruar shtatë paraqitje me kuqezinjtë.

NJË ITALIAN TJETËR NË SUPERLIGË

Vushtrria zyrtarizon trajnerin e parë të huaj në histori të klubit

8 September, 2019 @13:53

Pas largimit të Bekim Shotanit, pas tre xhirove të para të stinorit në Superligë, skuadra e Vushtrrisë ka zyrtarizuar trajnerin…

PARA NISJES

Stërvitja e fundit e heronjve, para nisjes

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @12:39

Futbollistët e Kosovës do të dalin në stërvitje sot, një ditë pas fitores së madhe dhe të lodhshme ndaj Çekisë.…

TRAJNERI I RI

Prishtina zyrtarizon Bylbyl Sokolin

4 September, 2019 @16:59

Pas ndarjes me Mirel Josën, Prishtina ka zyrtarizuar si kryetrajner të skuadrës Bylbyl Sokolin, që ka qenë trajner i lirë…

PRISHTINA dhe MIREL JOSA

Ndahen edhe zyrtarisht

3 September, 2019 @13:08

Me titullin “Falemnderit Mirel” Prishtina edhe zyrtarisht ka konfirmuar lajmet e djeshme se ekipi ka ndarë rrugët me trajnerin shqiptar…

TRAJNERI I RI

Qatip Osmani te Prishtina?

2 September, 2019 @16:50

Njëri ndër trajnerët më të dalluar shqiptar, që ditë më parë u shkarkua nga posti i trajnerit të Shkëndijës së…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga