Të gjitha lajmet

PRIZREN

Gjysmë milion euro mbështetje Lirisë për stadiumin

Gjysmë milion euro mbështetje Lirisë për stadiumin

20 May, 2020 @15:03

Në Prizren sot ka qëndruar ministrja e Sportit të Kosovës, Vlora Dumoshi, e cila ka vizituar klubin e Lirisë dhe i ka dhënë mbështetje prej gjysmë milioni euro.

Stadiumi i Lirisë ka vite të tëra që s’po merr formën përfundimtare të saj. Ndërsa tashmë duket se me ardhjen e qeverisë aktuale dhe vizitën e ministres në fjalë gjërat do të shkojnë në rregull, duke shpresuar që s’është lojë e radhës politike.

“Si ministri ofrojmë mbështetje me plus 500 mijë euro tjera në mënyrë që kjo tejzgjatje e punimeve të përfundojë më. Liria dhe klubet tjera do të kenë kushte më të mira,” ka thënë ajo.

Qemal Krasniqi & Vlora Dumoshi

Kreu i Lirisë Qemal Krasniqi me këtë rast i dhuroi ministres një fanellë të klubit bardhezi nga Prizreni, që aktualisht po bën gara në Ligë të Parë të Kosovës dhe në periudhën e pasluftës nuk ka fituar asnjëherë titullin kampion të Kosovës.

Bashkë në këtë vizitë ka qenë edhe kreu i Prizrenit Mytaher Haskuka dhe drejtori i Sportit për Prizren, Ehat Oreshka.

REAGIMI I DREJTORIT

Liria konsideron se Liga e Parë po anashkalohet

17 May, 2020 @16:09

Drejtori i Lirisë, dikur edhe ish futbollisti i saj i gjeneratës së artë, Erxhan Dana, ka reaguar sot në llogarinë…

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016. Kosova,…

RIFILLIMI

Kërkesa e FFK-së, ende pa përgjigje

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ Erdis Driza

12 May, 2020 @21:15

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë (MSH) dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të…

KOMUNIKATA E SHOQATËS

Shoqata: Futbollistët duan vazhdim, pasi s’kanë rroga

Foto nga arkivi TOPSPORTI/ Erdis Driza

11 May, 2020 @19:20

Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës (ShMDFK) para pak çastesh ka dalë me një Komunikatë për…

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë