Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - DRITA

Golaverazh 9-0, Drita e pandalshme pas pandemisë!

Golaverazh 9-0, Drita e pandalshme pas pandemisë!

24 June, 2020 @18:41

Pa problem e ka kaluar vendin e parafundit në klasifikim skuadra e Dritës.

Në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë, gjilanasit shënuan fitore të lehtë 0-4 (Xhevdet Shabani 1’, Betim Haxhimusa 22’, Astrit Fazliu 79’, Kastriot Rexha (P) 83’).  Për Dritën kjo ishte fitorja e pestë rresht në Superligë, përderisa që nga rikthimi i futbollit pas pandemisë, skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu përveç që i ka katër fitore në po aq takime, ende nuk e ka pësuar as edhe një gol në ligë, ndërkohë që i ka shënuar plot nëntë.

Epërsia e Dritës në duelin e sotëm erdhi që në sekondin e 35’‘, me Xhevdet Shabanin që shfrytëzoi një gabim të mbrojtjes vendase, për ta shënuar kështu golin më të shpejt në këtë edicion të Superligës deri më tani.

Dominimi i Dritës vazhdoi dhe golin e sigurisë e gjeti Betim Haxhimusa në minutën e 22’, për ta përfunduar dilemën e fituesit ende pa u kryer çereku i parë i lojës.

TABELA AKTUALE

Më vonë gjatë ndeshjes, rrjetën e gjetën edhe Astrit Fazliu (79’) e Kastriot Rexha (nga pika e bardhë, 83’) dhe ndeshja u mbyll me rezultatin final 0-4.

Fitorja e sotme bën që Drita ta ruajë kreun e klasifikimit të paktën edhe për një xhiro, përderisa Vushtrria tashmë duhet të fillojë të mendojë për sezonin e ardhshëm në Ligën e Parë.

 

YLBER MALOKU

Lojtari i Kosovës U21 në kurbet, futbolli i Kosovës humb edhe një lojtar

26 June, 2020 @18:50

Largimet nga Kosova janë thuajse përditshmëri në kërkim të kushteve më të mira për jetë. Së fundi, edhe Ylber…

FERONIKELI 0-0 DRENICA

Pas 4 fitoreve radhazi, Feronikeli dështon të kap trenin e titullit

25 June, 2020 @19:19

Rast shumë të mirë ka pasur Feronikeli sot, që t’i afrohet katërshes kryesuese të Superligës dhe të futet në luftë…

FERIZAJI 1-1 BALLKANI

Albin Krasniqi ia mohon Ballkanit vendin e dytë

25 June, 2020 @18:59

Rikthimi i Ballkanit në pozitë të dytë të klasifikimit ka qenë shumë afër sot. Mirëpo, një super-gol i Albin Krasniqit…

LLAPI 1-1 PRISHTINA

Me Zhdrellën, Llapi ndal serinë e Prishtinës

25 June, 2020 @18:49

Seria prej tre fitoreve e Prishtinës ka marrë sot fund, pasi që skuadra e Armend Dallkut nuk ka arritur të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

25 June, 2020 @16:19

Janë caktuar 11-shet startuese të Feronikelit dhe Drenicës. FERONIKELI: Troshupa, Dabiqaj, Thaqi, Hoti, Zeka, Da Silva, Loshi, Bojku, Berisha, Balde,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga