Të gjitha lajmet

GOAL OF THE ROUND

Goli i Hadërgjonajt, më i bukuri i Play Off-it

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Goli i Hadërgjonajt, më i bukuri i Play Off-it

15 October, 2020 @14:14

Përfaqësuseja e Kosovës kishte pësuar me rezultat 2-1 ndaj Maqedonisë Veriore, në kuadër të Play Offit të Ligës së Kombeve.

Goli i shënuar nga Florent Hadërgjonaj, është zgjedhur goli më i bukur i Play Offit nga UEFA-ja.

Më poshtë mund ta shikoni golin e Florentit ndaj Maqedonisë Veriore.

COACH

Challandes i kënaqur me “luftën” që treguan lojtarët e Kosovës ndaj Greqisë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

15 October, 2020 @0:39

Përzgjedhësi i Kosovës në futboll, Bernard Challandes, është shprehur i kënaqur me shpirtin luftarak që kanë treguar futbollistët e Kosovës…

ANALIZA E NDESHJES

Kosova jonë

14 October, 2020 @23:24

Në rolin e kryetarit të FFK-së ka pasur shumë emra – disa që kanë mbajtur gjallë futbollin në të ‘90tat,…

PLAYER RATINGS @ GREECE - KOSOVA

Greqia - Kosova, notat e ndeshjes

14 October, 2020 @23:18

Pas ndeshjes në mes të Greqisë dhe Kosovës, e cila u mbyll me rezultat 0-0, TopSporti.com ka vendosur notat për…

GREQIA - KOSOVA

Pika e dytë, në nëntor lufta për mbijetesë në Ligën C

14 October, 2020 @22:33

Kosova ka marrë pikën e dytë në Grupin 3 të Ligës C të kombeve, duke barazuar ndaj Greqisë 0-0 në…

LITUANIA - SHQIPËRIA

Përsëri pa gola, e treta ndeshje pa fitore

14 October, 2020 @19:54

Njëjtë si ndaj Kazakistanit, Shqipëria edhe sonte ka luajtur pa gola. Në ndeshjen e saj të katërt në Grupin 4,…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve