Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Hadërgjonaj e Sadiku mposhtin Ademin

Hadërgjonaj e Sadiku mposhtin Ademin


20 February, 2021 @16:42

Dueli mes futbollistëve shqiptarë u zhvillua sot në Superligën turke, ku Kasimpasa e Florent Hadërgjonajt dhe Loret Sadikut u përballë me Fatih Karagumrukun e Kemal Ademit.

Në fund fitores iu gëzua skuadra Kasimpasa, e cila triumfoi me rezultat 3-2.

Hadërgjonaj dhe Sadiku ishin titullarë te skuadra e tyre, ndërsa ndryshe nga Hadërgjonaj që luajti gjatë gjithë ndeshjes, Sadiku u zëvendësua në minutën 78’ për arsye taktike.

Në anën tjetër, Kemal Ademi e nisi nga fillimi lojën në vijën e sulmit te Fatih Karagumruk dhe më pas u zëvendësua në pjesën e dytë, përkatësisht në minutën 71’.


SHQIP NË BOTË

Shpërthen Cikalleshi, vendos fitoren me dygolësh (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Shpërthen Cikalleshi, vendos fitoren me dygolësh (Video)

20/02/21 @ 15:59

ASTRIT SELMANI

Selmani makinë e pandalshme, shënon në debutimin zyrtar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Selmani makinë e pandalshme, shënon në debutimin zyrtar

20/02/21 @ 15:43

SUPERLIGA TURKE

Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku startojnë për Kasimpasa

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku startojnë për Kasimpasa

20/02/21 @ 10:39

SHQIP në BOTË

2 asistime nga shqiptarët Schaffhausen ngritet në pozitën e dytë

International

2 asistime nga shqiptarët Schaffhausen ngritet në pozitën e dytë

19/02/21 @ 22:21

SHQIP në BOTË

Muriçi pëson 11 gola për dy ndeshje

International

Muriçi pëson 11 gola për dy ndeshje

19/02/21 @ 21:57

SHQIP në BOTË

4 shqiptarë aktivizohen te ndeshja Schaffhausen - Thun

International

4 shqiptarë aktivizohen te ndeshja Schaffhausen - Thun

19/02/21 @ 20:05

SHQIP në BOTË

77 minuta për Ilir Mustafën

International/Sportistë shqiptarë në botë

77 minuta për Ilir Mustafën

19/02/21 @ 19:51

11-SHET

Lenjani e Demhasaj startues ndaj Wil

International

Lenjani e Demhasaj startues ndaj Wil

19/02/21 @ 19:28

11-SHET

Arijanet Muric startues kundër Utrecht

International

Arijanet Muric startues kundër Utrecht

19/02/21 @ 19:14

FC SHKUPI

Ish lojtari i Besiktas bëhet skaut te Shkupi

International

Ish lojtari i Besiktas bëhet skaut te Shkupi

18/02/21 @ 21:41


Të gjitha lajmet nga International