Të gjitha lajmet

KASIMPASA 1-0 GALATASARAY

Hadërgjonaj shkëlqen, Kasimpasa mposhtë Galatasarayin

FOTO / Kasimpasa

Hadërgjonaj shkëlqen, Kasimpasa mposhtë Galatasarayin

4 October, 2020 @20:10

Skuadra e Kasimpasas e mposhti Galatasarayin me rezultat 1-0.

Goli i Kasimpasas erdhi nga Yusuf Erdogan, derisa më i miri në fushë ishte mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës Florent Hadërgjonaj.

Kasimpasa e regjistroi fitoren e dytë e stinorit pas 4 xhirove dhe gjendet në pozitën e 9, kurse Galata me 7 pikë gjendet në pozitën e katërt.

ISH-SULMUESI I TREPÇËS

Arb Manaj në Ankara

3 October, 2020 @21:39

Sulmuesi më i mirë i Trepçës’89 dhe njëri ndër golashënuesit më të mirë të stinorit të kaluar në Superligë, Arb…

PERFORCIMI I KUKESIANEVE

Kukësi godet me Agim Ibraimin!

3 October, 2020 @0:09

Agim Ibraimi është zyrtarisht futbollist i Kukësit! Futboll Klub Kukësi ka kënaqësinë që të njoftojë arritjen e marrëveshjes me sulmuesin…

MBROJTESI I PERFAQESUES

Fidan Aliti zyrtarisht te Zurichu

2 October, 2020 @18:51

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Fidan Aliti, është anëtar i ri i Zurichut. Ai ka lënë Kalmarin suedez për…

PUBLIKOHET LISTA GREKE

Edhe Greqia gati për Kosovën

1 October, 2020 @14:49

Përfaqësuesja greke në futboll ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshje ndaj Kosovës dhe të tjera në kuadër…

SERGINO DEST

Barcelona zyrtarizon talentin e Ajaxit

Foto: FCBarcelona

1 October, 2020 @14:24

Para pak çastesh Barcelona ka zyrtarizuar lojtarin e ri të skuadrës. Talenti i Ajaxit Sergino Dest do të bëhet lojtar…

Të gjitha lajmet nga International