Të gjitha lajmet

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin!

Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i Zagrebit, gjigandi i futbollit kroat.

Mediat më të besueshme kroate, germanijak.hr dhe sportske, e bënë të ditur këtë lajm, ndërsa në njoftim thuhet që Lirimi fillimisht do të mbetet te Lokomotiva e Zagrebit, skuadra e tij aktuale, si i huazuar deri në fund të këtij sezoni, për të shkuar më pas te Dinamo gjatë verës.

Marrëveshja mes palëve pritet të jetë 4-vjeçare.

Me 8 gola të shënuara, Kastrati momentalisht është golashënuesi më i mirë i Lokomotiva Zagrebit në elitën e futbollit kroat këtë sezon.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja