Të gjitha lajmet

BUBA

Hasani tregon se a do të festonte ndaj Kosovës

Hasani tregon se a do të festonte ndaj Kosovës

4 April, 2020 @9:21

Njëri ndër futbollistët legjendar të Shkëndijës së Tetovës, Ferhan Hasani,  që tash luan për Helsinkin në Finlandë në një deklaratë të thënë për Supersportin, transmeton Sportmedia, ka bërë të ditur se a do të gëzohet nëse i shënon gol Kosovës në PlayOff të Ligës D të Kombeve.

“Ne jemi profesionistë. E ajo është një ndeshje futbolli. Por, më duhet të them se ka kohë që jemi duke pritur kualifikimin në evropian,” ka thënë Hasani.

Hasani 29 vjeçar prej se u kthye nga kampionati arab nuk u ftua nga selektori i Maqedonisë Veriore Igor Angelovski. Mirëpo, tash pas kalimit në Helsinki, Hasani beson se do të ri-kthehet në reprezentacion.

PlayOffi i Ligës D të Kombeve që është dashur të luhet më 26 mars 2020 së pari u shtye për në qershor, saktësisht 4 qershor 2020, për tu riprogramuar kalendari dhe të lihet dikur në shtator 2020.

Maqedonia Veriore - Kosova dhe Gjeorgjia - Bellorusia janë gjysmëfinalistët e Ligës D të Kombeve, që në stilin e ndeshjeve knock-out do të kërkojnë biletën e parë në histori të tyre për në Kampionatin Evropian, EURO 2020, që gjithashtu është shtyer për vitin 2021.

Krejt këto riprogramime datash, për shkak të pandemisë coronavirus, covid-19.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve