Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BESNIK HASI

Hasi befason me zgjedhjen, emërohet kryetrajner i kësaj skuadre

Hasi befason me zgjedhjen, emërohet kryetrajner i kësaj skuadre


7 June, 2021 @14:56

Besnik Hasi karrierën e tij si kryetrajner do ta vazhdojë në skuadrën e tij të re nga Arabia Saudite, Al Ahli.

Për gjakovarin 49-vjeçar kjo është skuadra e dytë nga Arabia Saudite që do ta drejtojë, pasi që në tri vitet e fundit ka qenë në krye të skuadrës tjetër arabe, Al Raed.

Lajmin e ka bërë zyrtare vet faqja e klubit Al Ahli.

Për trajnerin që më parë ka udhëhequr skuadrat si Anderlecht, Legia dhe Olympiakos, ka pasur zëra në kohët të fundit për një rikthim të mundshëm në Belgjikë.


 
Të gjitha lajmet nga International