Të gjitha lajmet

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0.

Pjesa e parë në derbi përfundoi me rezultat të barabartë 0-0, derisa në skenë doli Haxhimusa në minutën e 65’ dhe 79’, duke realizuar dy gola për 3 pikë.

Në dy golat e Betim Haxhimusës, asistues ishte Xhevdet Shabani.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 10 e sezonës për Dritën dhe me 34 pikë gjendet në pozitën e dytë me pikët e barabarta me Prishtinën, kurse Gjilani gjendet në pozitën e katërt me 32 pikë

Në xhiron tjetër Drita takohet me Vushtrrinë, derisa Gjilani me Flamurtarin.

REAGON KF LLAPI

Llapi reagon ndaj ndihmës së FFK-së

10 April, 2020 @20:31

Skuadra e Llapit të Podujevës ka reaguar pas vendimit të FFK-së për ndarjen e ndihmës për pjesën më të madhe…

IN MEMORIAM

Një vit pa doajenin e referimit

10 April, 2020 @20:06

Në datën e sotme, një vit më parë, nga jeta u nda Shinasi Berisha, një prej referëve më me…

DERDHET NDIHMA NGA FFK-ja

FFK-ja cakton ndihmat, prej €50 deri në €350 për person

10 April, 2020 @19:05

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) me pretendimin se buxheti i ndihmës së ndarë nga Qeveria e Kosovës nuk është…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga