Të gjitha lajmet

EURO 2022

Hidhet shorti për kualifikmet e EURO 2022 në futsall

Hidhet shorti për kualifikmet e EURO 2022 në futsall

7 November, 2019 @23:50

Sot në Nion u hodh shorti për kualifikimet Kampionatit Evropian 2022 në futsall.

Përfaqësuesja e Kosovës do të jetë në Grupin F me Gjeorgjinë, Gjermaninë dhe Austrinë. Ndeshjet e rrethit të parë kualifikues do të zhvillohen në Gjeorgji, prej 20 janar e deri më 2 shkurt.

Kampionati Evropian 2020 në futsall do të mbahet në Holandë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga