Të gjitha lajmet

EURO 2022

Hidhet shorti për kualifikmet e EURO 2022 në futsall

Hidhet shorti për kualifikmet e EURO 2022 në futsall

7 November, 2019 @23:50

Sot në Nion u hodh shorti për kualifikimet Kampionatit Evropian 2022 në futsall.

Përfaqësuesja e Kosovës do të jetë në Grupin F me Gjeorgjinë, Gjermaninë dhe Austrinë. Ndeshjet e rrethit të parë kualifikues do të zhvillohen në Gjeorgji, prej 20 janar e deri më 2 shkurt.

Kampionati Evropian 2020 në futsall do të mbahet në Holandë.

KUALIFIKIMET NË FUTSALL

Me humbje nga Sllovenia, Kosova eliminohet

Foto: FFK

28 October, 2019 @13:15

Njëra ndër ndeshjet më të forta dhe më cilësore në rrethin e dytë të kualifikimeve për Botërorin 2020 në futsall,…

KUALIFIKIMET NË FUTSALL

Dramën ndaj verimaqedonasve e fiton Kosova

Foto: FFK

25 October, 2019 @22:06

Duket se humbja nga Ukraina futbollistëve të Kombëtares në futsall u kishte dhënë mësim, ngase në ndeshjen e dytë me…

KUALIFIKIMET NË FUTSALL

Ukraina tepër e fortë për Kosovën

Fotot: FFK

24 October, 2019 @23:42

Kombëtarja e Kosovës në futsall e hendikepuar me mungesën e Ramadan Alajt, pësoi humbje nga Ukraina, në nisje të rrethit…

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

FTESAT E CIMILIT

Mabetex Prishtina dhe Liburni dominojnë në reprezentacionin e futsallit

Foto nga arkivi

18 October, 2019 @10:05

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futsall, Ramadan Cimili ka publikuar listën e futbollistëve, me të cilët do të paraqitet…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga