Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Muriqi: I lumtur te Feneri, synim Premier Liga

Muriqi: I lumtur te Feneri, synim Premier Liga

7 November, 2019 @19:23

Super ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, në një intervistë me ntvspor.net, ka treguar se si është transferuar te skuadra e Fenerbahçes dhe planin për të ardhmen.

Qëllimi im i parë ishte të luaj në Evropë. Kur e pranova ofertën zyrtare nga Fenerbahçe, ishte shumë e vështirë ta refuzoja.

Fenerbahçe ishte skuadra që kam ëndërruar nga fëmijëria. Gjyshi im ishte iniciator që të jem tifoz i Fenerbahçes dhe mezi kam pritur që t’i shikoja ndeshjet e skuadrës, Fenerbahçe është dashuria ime e fëmijërisë, këtu dua që të shpallem kampion dhe të hyjë në histori të klubit,” ka thënë fillimisht Vedati për ntvsporin.

Vedati tregoi edhe ligën që dëshiron të luaj në të ardhmen.

Për momentiin këtu jam shumë i lumtur, por më vonë si çdo lojtar edhe unë dëshiroj të luaj në Permier League. Atje futbolli është më kualitativ dhe besoj se fizikisht mund të përshtatem.”

Vedat Muriqi aktualisht i ka të shënuara 5 gola me Fenerbahçen, derisa skuadra e tij gjendet në pozitën e katërt me 2 pikë më pak se lideri Alanyaspor.

ZVICËR

Zhegrova në skuadrën e javës

TOPSPORTI / A.P

4 November, 2019 @14:58

Edhe pse i inkuadruar nga banka rezervë, minutat e luajtura i kanë mjaftuar Edon Zhegrovës që të tregojë paraqitje fantastike…

MUNGON ENDE

Galata hap xhiron me fitore, por Terim jep lajmin e keq

Fotot: Galatasaray/fb

1 November, 2019 @21:03

Skuadra e Galatasarayit që nuk po kalon mirë këtë stinor si në Superligën turke, ashtu edhe në Ligë të Kampionëve,…

PAS 3 MUAJSH

I përfundon suspendimi, Messi i kthehet Argjentinës

1 November, 2019 @0:14

Lionel Messi, që aktualisht duket se ka kapur formën e tij të mirë, është futur në listën e ftesave të…

DABAS - DVTK

Florent Hasani vulos kualifikimin e skuadrës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 October, 2019 @14:49

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Florent Hasani, duke shënuar golin e rehatisë për skuadrën e tij DVTK në…

FERNERBAHÇE - KONYASPOR

Muriqi me projektil, Feneri deklason Konyan

FOTO / Fenerbahçe

26 October, 2019 @21:38

Një super gol nga ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi dhe 4 tjera nga bashklojtarët e tij, Fenerbahçe e…

Të gjitha lajmet nga International