Të gjitha lajmet

GRUPI A

Icardi kualifikon Parisin, Reali 6-she Galatës

Foto: uefa.com

Icardi kualifikon Parisin, Reali 6-she Galatës

6 November, 2019 @23:02

Dilema për të kualifikuarit nga Grupi A i Ligës së Kampionëve thuajse ka marrë fund. Paris St Germain siguroi pranverën në Champions me fitore 1-0 (Icardi 21’) ndaj Brugge.

Ndërsa Real Madrid demoloi Galatasarayin e Fatih Terimit në Santiago Bernabeu 6-0, ku 18 vjeçari Rodrygo shënoi hat-trickun e parë të tij në garën më të rëndësishme të futbollit ekipor në botë.

TABELA E GRUPIT A:

1. PSG 12 pikë, 4 ndeshje;
2. Real Madrid 7 pikë, 4 ndeshje;
3. Brugge 2 pikë, 4 ndeshje;
4. Galatasaray 1 pikë, 4 ndeshje.

DUELET E ORËS 19:00

Bayern dhe Juventus sigurojnë kualifikimin

Foto: uefa.com

6 November, 2019 @21:32

Dy ndeshjet e orës 19:00 të Ligës së Kampionëve sonte, kanë dhënë dy ekipet e para të së tetës së…

LIVERPOOL 2-1 GENK

Barazimi i Napolit, çon kampionin aktual evropian në krye

Foto: uefa.com

5 November, 2019 @23:48

Napoli nuk ka arritur të mposht ekipin që po bën lojëra tepër të mira në Ligë të Kampionëve, Salzburg, duke…

CHELSEA 4-4 AJAX

Goleadë në Stamford Bridge, për tu përzier grupi krejtësisht

Foto: uefa.com

5 November, 2019 @23:09

Lille është ekipi i vetëm që nuk ka gjasa të dalë më tutje nga Grupi H i Ligës së Kampionëve,…

DORTMUND 3-2 INTER

Dortmund sezacional, përmbys Interin prej 0-2

Foto: uefa.com

5 November, 2019 @22:59

Borussia Dortmund ka dhënë një paraqitje fantastike në Signal Iduna Park sonte, duke kthyer ndeshjen në pjesë të dytë, përkundër…

BARCELONA 0-0 SLAVIA

Slavia ndal Barcelonën

Foto: uefa.com

5 November, 2019 @20:59

Përkundër rasteve të shumta, Barcelona është treguar jo-efikase në përballjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së…

Të gjitha lajmet nga Champions League