Të gjitha lajmet

DRITA - DUKAGJINI

Izair Emini vendimtar, Drita në fund kalon Muhaxhirin

Izair Emini vendimtar, Drita në fund kalon Muhaxhirin

6 November, 2019 @15:54

Në minutat shtesë të ndeshjes, me golin e Izair Eminit, Drita e mposhti Dukagjinin me rezultat minimal 1-0.

Skuadra gjilanase gjatë tërë ndeshjen kërkoi golin, por në formë ishte portieri gjakovar Altik Muhaxhiri, i cili ka pritur shumë gjuajtje nga lojtarët e Dritës.

Muhaxhiri u mposht nga Izair Emini në minutat shtesë të ndeshjes nga penalltia, i cili ishte ylli i ndeshjes deri në atë moment.

TABELA AKTUALE

Drita aktualisht është ngritur në pozitën e dytë në Superligë me 27 pikë në total, kurse Dukagjini me 8 pikë gjendet në fund të tabelës.

Skuadra gjilanase në xhiron tjetër do të përballet me Feronikelin, kurse Dukagjini me Flamurtarin.

KUPA E KOSOVËS: BALLKANI 0-0 FERONIKELI

Vendoset në “Rexhep Rexhepi”

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @18:16

Dueli i parë gjysmëfinal mes Ballkanit dhe Feronikelit në Suharekë sot përfundoi pa gola, 0-0, derisa skuadrat patën rastet e…

KUPA E KOSOVËS

Live: Ballkani - Feronikeli

3 June, 2020 @17:28

Dueli i dytë gjysmëfinal i Kupës së Kosovës Ballkani - Feronikeli luhet sonte në ora 16:00 në stadiumin e qytetit…

FORMACIONET STARTUESE

Ballkani-Feronikeli, 11-shet startuese

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @15:25

Para fillimit të ndeshjes, tashmë janë bërë të ditur formacionet startuese të duelit gjysmëfinal të Kupës së Kosovë ndërmjet Ballkanit…

THIRRJA PËR TIFOZË

Ballkani gati për duelin e parë të Kupës ndaj Feronikelit

Foto: FCBallkani/fb

3 June, 2020 @13:34

Në ora 16:00 sot fillon dueli i parë i gjymëfinales së dytë të Kupës së Kosovës ku takohen Ballkani dhe…

E FUNDIT

Gjykata thërret Ademin të paraqitet në Shërbimin Korrektues

3 June, 2020 @12:46

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka dërguar urdhër për paraqitjen në institucionin për mbajtje të dënimit me burgim kryetarit të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga