Të gjitha lajmet

DORTMUND 3-2 INTER

Dortmund sezacional, përmbys Interin prej 0-2

Foto: uefa.com

Dortmund sezacional, përmbys Interin prej 0-2

5 November, 2019 @22:59

Borussia Dortmund ka dhënë një paraqitje fantastike në Signal Iduna Park sonte, duke kthyer ndeshjen në pjesë të dytë, përkundër se pas 45 minutave të para të lojës ishin në disavantazh 0-2 (Lautaro Martinez 5’, Matias Vecino 40’).

Krahu maroken i ekipit të Dortmundit, ka çarë Interin plotësisht në pjesë të dytë me dëpërtimet e tij, ndërsa ka shënuar dy gola në rikthimin e ekipit të drejtuar nga zvicerani Lucien Favre.

Achraf Hakimi shënoi dy herë (51’, 77’) ndërsa golin tjetër në rikthim e shënoi Julian Brandt (64’) për fitoren e madhe të Dortmundit sonte. Inter pat rast të mirë të barazoj në fund të ndeshjes, por tentimi i zëvendësuesit Stefano Sensi u ndal nga portieri Roman Burki.

Me këtë fitore të Dortmundit, gjendja në Grupin F pas katër xhirove është kështu: Barcelona 8 pikë, Dortmund 7, Inter 4 dhe Slavia 2.

Ndeshjet e fundit të grupit janë: Barcelona - Dortmund, Slavia - Inter, Dortmund - Slavia dhe Inter - Barcelona.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga