Të gjitha lajmet

BARCELONA 0-0 SLAVIA

Slavia ndal Barcelonën

Foto: uefa.com

Slavia ndal Barcelonën

5 November, 2019 @20:59

Përkundër rasteve të shumta, Barcelona është treguar jo-efikase në përballjen e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve dhe ndeshja në Camp Nou ka përfunduar pa gola, 0-0.

Raste kishte edhe ekipi çek, por gjithashtu, nuk u treguan të saktë. Me pikën e fituar, Barcelona mbetet edhe për një xhiro në krye të Grupit F me 8 pikë, derisa Slavia e fundit, ka 2 pikë.

Në ndeshjen tjetër të nisur në ora 19:00, Leipzigu ka shënuar fitore të rëndësishme në Rusi ndaj Zenitit 0-2 (Demme 45’, Sabitzer 63’), për të forcuar kreun e Grupit G me 9 pikë, derisa Zenit mbetet në 4 pikë.

GRUPI C

Sterlingu zgjon Cityn për fitore

Foto: uefa.com

1 October, 2019 @23:43

Jo siç është pritur, por në fund ka fituar 2-0. Manchester City ka shënuar edhe fitoren e dytë në…

GRUPI D

Juve e Atletico nisin dallimin

Foto: uefa.com

1 October, 2019 @23:20

Me fitoret e sontme bindëse, Juventus dhe Atletico Madrid kanë treguar dallimin ndaj skuadrave tjera kundërshtare që e kanë në…

GRUPI A

Parisi bën dy hapa përpara në Grupin A

Foto: uefa.com

1 October, 2019 @23:04

Me fitoren minimale të shënuar ndaj Galatasarayit sonte në Stamboll, Paris St Germain, duke konsideruar edhe barazimin e Real Madridit…

GRUPI B

Bavarezët dërrmojnë nënkampionin aktual

Fotot: uefa.com

1 October, 2019 @22:52

Bayern Munchen ka përmbysur epërsinë e hershme të Tottenham Hotspurit (Son Heung-Min 12’, 1-0) për të fituar thellë 2-7 në…

CHAMPIONS LEAGUE FINAL VENUES

UEFA cakton stadiumet nikoqire për finalet e Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

24 September, 2019 @20:10

Pas mbledhjes së Komitetit Ekzekutiv të UEFA-së sot në Ljubljanë të Sllovenisë, është marrë Vendimi përfundimar për stadiumet nikoqire të…

Të gjitha lajmet nga Champions League