Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Xhaka nuk është më kapiten i Arsenalit

Xhaka nuk është më kapiten i Arsenalit

5 November, 2019 @20:53

Mesfushori me origjinë kosovare, Granit Xhaka, nuk do të jetë më kapiteni i Arsenalit.

Lajmin e ka konfirmuar para pak çastesh BBC Sport, që ka marrë informatë direkt nga trajneri i ekipit, spanjolli Unai Emery.

Krejt kjo ka ardhur pas incidentit që kishte Xhaka me tifozët e ekipit, gjatë zëvendësimit të tij, derisa u fishkëllua nga publiku e ky reagoi siç nuk i ka hije një kapiteni të ekipit.

RREGULLAT

Liverpool do të duhet të festojë titullin në terren neutral

Liverpool duke festuar Ligën e Kampionëve

29 May, 2020 @16:33

Në ndeshjen që Liverpool do të kërkojë triumfin për titullin e parë të Premier Ligës dhe të parin në elitën…

DATAT E NDESHJEVE TË FA CUP

FA Cup rifillon pas gjysmës së qershorit, caktohen datat deri në finale

Foto: premierleague.com

29 May, 2020 @13:56

Shefi ekzekutiv i FA, Mark Bullingham, ka thënë se datat janë përcaktuar sipas masave për mbrojtje. Kështu, pas takimeve të…

PREMIER LEAGUE

Rikthimi i Premier Ligës, bëhet e ditur data

28 May, 2020 @18:47

Pas shumë e shumë spekulimeve, tashmë edhe Premier Liga ka caktuar datën e rikthimit. Elita e futbollit anglez do të…

NEWCASTLE UNITED

Benitez shpreh dëshirën për rikthim

25 May, 2020 @15:26

Pas lajmeve për marrjen e klubit nga miliarderi arab, ish trajneri i Newcastle United Rafael Benitez ka shprehur dëshirën që…

CORONAVIRUS

Pozitiv në COVID-19 te Bournemouthi

Foto: theGuardian

24 May, 2020 @20:39

Skuadra e Premier Ligës angleze në futboll, Bournemouth, ka bërë të ditur se njëri nga dy të testuarit pozitiv për…

Të gjitha lajmet nga Premier League